جلسه کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات برگزار شد

 

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ اولین جلسه کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرپرست فرمانداری بهاباد به ارائه برخی از مواد قانونی موارد مجاز و غیر مجاز تبلیغات کاندیداهای انتخابات پرداخت و گفت: در بحث تبلیغات روال کار ما نظارت بر اساس قانون خواهد بود و ادارات و نهادهای ذیربط مطابق وظایف خود که در قانون پیش بینی شده نسبت به برخورد با متخلفان انتخاباتی اقدام نمایند.

"مصطفی سالاری" پیشگیری از تخلف را مهمتر از برخورد با آن ارزیابی کرد و افزود: در بحث تبلیغات جلسات توجیهی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها و رؤسای ستادهای تبلیغاتی آنها برگزار شده و موارد مجاز و غیر مجاز به آنها ابلاغ شده است.

وی تبلیغات محیطی و فضاسازی شهری را در پرشورتر برگزار شدن انتخابات مؤثر دانست و تصریح کرد: باید مقدمات و فضاهای لازم جهت تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها مهیا شود تا آنها بتوانند در چارچوب قانون به تبلیغات محیطی و معرفی خود و کاندیداهای مدنظرشان بپردازند.

سالاری همچنین بر معرفی رسمی رؤسای ستادهای تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به ستاد انتخابات شهرستان تأکید کرد.

در این جلسه اماکن و محل های مجاز جهت تبلیغات و نصب پوستر کاندیداهای انتخابات مشخص شد و مقرر گردید هر چه سریعتر به ستادهای تبلیغاتی اعلام شود.

همچنین مقرر شد شهرداری نسبت به امحاء موارد غیرمجاز تبلیغات و پوسترهای نصب شده در مکان های غیرمجاز با هماهنگی این کمیته اقدام نموده و متخلفان مطابق قانون به مراجع قضایی معرفی گردند.

مسئولین ادارات و نهادهای دادگاه، ناحیه مقاومت بسیج، فرماندهی انتظامی، اطلاعات، شهرداری و دبیر ستاد انتخابات شهرستان و مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات از اعضای این کمیته بوده و ریاست کمیته برعهده فرماندار می باشد.