158 نفر از مردم بهاباد به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اعزام می شوند

158 نفر از مردم بهاباد به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اعزام می شوندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به منظور هر چه بهتر برگزاری برنامه های گرامیداشت بیست و ششمین سالگرد ارتحال رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خمینی(ره) جلسه ای با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه گفت: 158 نفر از مردم ولائی شهرستان بهاباد به مرقد مطهر امام(ره) برای شرکت در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اعزام خواهند شد.

 

ابعاد شخصیت زندگی امام خمینی(ره) به نسل جوان و نوجوان شناسانده شود

 

فرماندار بهاباد ضمن تبریک ماه شعبان و مناسبتهای این ماه در سخنانی با بیان اینکه هرگز نمی توانیم به عمق شخصیت حضرت امام خمینی(ره) این مرد بزرگ الهی پی ببریم گفت: وقتی نگاه می کنیم به وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) انسان واقعا تعجب می کند که امام چه عارف بزرگی بودند و ایشان واقعاً مجسمه علم و تقوا و بصیرت بودند.

عباس اقبال بر شناختن و شناساندن شخصیت امام خمینی(ره) در عصر حاضر تأکید کرد و گفت: یک بعد وجودی امام رهبری انقلاب اسلامی است که بسیاری از ابعاد وجودی امام را پوشانده و اینها باید باز و مطرح شود.

وی در مورد شناختن ابعاد شخصیت زندگی امام راحل به نسل جوان و نوجوان گفت: الآن ما بیشتر از گذشته به معرفی شخصیت زندگی امام راحل نیازمندیم تا کسانی که امام را ندیدند و نمی دانند امام چه کسی بوده و چه کرده است بشناسند.

اقبال افزود: باید شخصیت وجودی امام راحل برای مردم، در مدارس و دانشگاه ها به ویژه نسل جوان و نوجوان تشریح شود و در رابطه با خصلت این مرد بزرگ الهی تحقیق بشود است.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها و فعالیت هایی که دشمن برای انقلاب اسلامی راه انداخته است گفت: امروز دشمن جنگ روانی راه انداخته است و اگر ما بتوانیم فضائل اخلاقی و شخصیت این گوهر و چراغ تابناک را بتابانیم تمام حرکت ها و تبلیغات دشمنان محو و نابود می شود.

فرماندار بهاباد با تأکید بر استفاده و محور قرار دادن مردم در برنامه ها و همه مسائل انقلاب مخصوصاً این ایام گفت: اگر فقط روی ظرفیت های دولت و کشور برنامه ریزی کنیم و مردم را کنار بگذاریم قطعاً شکست می خوریم.

 

امام جمعه بهاباد:

شخصیت حضرت امام(ره) به عنوان یک نماد واقعی اسلام خواهی و دفاع از محرومین برای همیشه جاوید و ماندگار خواهد ماند

 

امام جمعه بهاباد با تبریک ایام ماه شعبان، مناسبتهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب یاد کرد و گفت: امام خمینی(ره) بر قلب های مردم حکومت کرد چرا که آن بزرگوار هیچ چیزی را بالاتر از خداوند متعال نمی‌دید و در نتیجه در قلب مردم جای گرفت.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی درخصوص شناساندن افکار امام راحل به نسل جوان گفت: برای بقای انقلاب اسلامی و حفظ آن بایستی افکار و اندیشه های امام را به نسل چهارم انقلاب انتقال داد.

وی احیای ارزش ها را از مهمترین تأثیرات انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران همواره بر حفظ ارزش ها و تکیه بر آنها اصرار داشته بطوریکه در طول این ۳۶ سال با تکیه بر این ارزش ها و اصل ولایت فقیه است که توانسته پرچمدار حفظ ارزش ها در تمام دنیا باشد.

دهقانی با بیان اینکه شخصیت حضرت امام(ره) به عنوان یک نماد واقعی اسلام خواهی و دفاع از محرومین برای همیشه جاوید و ماندگار خواهد ماند گفت: ولایت مداری و بالابردن روحیه مقاومت، غرور ملی، وحدت، همبستگی و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار وشهادت و همدلی و همزبانی همه از دستاوردهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که برای ما به یادگار گذاشته شده است.

اعزام کاروان زیارتی به مرقد مطهر امام خمینی(ره)، برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد جامع بهاباد، برگزاری مسابقاتی از قبیل وصیتنامه سیاسی الهی امام خمینی(ره)، وبلاگ نویسی، خاطره گوئی، نامه ای به روح خدا و خوشنویسی از جمله برنامه های ستاد گرامیداست سالگرد ارتحال امام راحل(ره) بهاباد می باشد.

همچنین در این جلسه کمیته های اعزام، مراسم، فضاسازی، جوانان، فرهنگی و پیشتیبانی تشکیل و مقرر شد مسئولین این کمیته ها نسبت به تشکیل جلسات هر کمیته اقدام و برنامه های خود را اعلام نمایند.