"همایش بهبود یافتگان" در بهاباد برگزار شد

"همایش بهبود یافتگان" در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر "همایش بهبودیافتگان" با حضور اعضای انجمن معتادان گمنام(NA)، مسئولین و اقشار مختلف بهاباد در محل مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدا... بهاباد برگزار شد.

در ابتدای این همایش دو نفر از اعضای برجسته انجمن معتادان گمنام (NA ) از استان یزد سخنرانی نمودند.

یکی از این افراد در خصوص نحوه عضو شدن معتادان در انجمن NA و نحوه کار این انجمن مطالبی بیان نمود.

در ادامه یکی از بهبود یافتگان بیماری اعتیاد، از گذشته خود در زمان مصرف مواد مخدر و اشتباهاتی که باعث طرد از خانواده شد مطالبی بیان نمود.  

وی با بیان اینکه همه راهها را رفتم تا اینکه پیام انجمن را دریافت کردم  گفت:  وقتی وارد این انجمن شدم تنها جایی بود که کسی از من نپرسید چه کسی هستی؛ امروز زندگی من عوض شده است و به همراه خانواده خود هستم و برای آنها ارزش قائل هستم؛ هیچ یک از افراد معتاد بد نبودند، اعتیاد آنها را بد کرده است.  

وی افزود: امروز با بهبود یافتن بعد از اعتیاد، قبلاً از افرادی که صدای نفرین آنها را می شنیدم و آرزوی مرگ من را داشتند، دعای خیر آنها را می شنوم و با من ارتباط برقرار می کنند و حرف می زنند.

وی در پایان گفت: یکی از آرزوهای من این است که تا آخر عمر پاک باشم و تمام معتادان به این انجمن وصل شوند تا پاک شوند.

در ادامه این همایش رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهاباد با بیان اینکه فردی که به بن بست می رسد و معتاد می شود دوحالت برای آن پیش می آید  گفت: فردی که معتاد شد یا از زندگی ناامید می شود و یا از خانواده طرد می شود.

"علی اصغر نوری" با بیان اینکه مسئولیت خدمتگزاران به نظام در قبال فرد معتادی که بهبود یافته است و می خواهد به جامعه برگردد بیشتر می شود گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دغدغه بحث اشتغال را دارد و در سال 94 اولویت این وزارتخانه ایجاد  بنگاههای کوچک و زودبازده می باشد.  

وی با اشاره به دستورالعمل صیانت از اشتغال بهبود یافتگان و تکریم خانواده های آنها گفت: در بسته حمایتی از بهبودیافتگان اهدافی پیش بیینی شده است از جمله توجه به اشتغال و حرفه آموزی جامعه هدف جهت جلوگیری از برگشت فرد معتاد به اعتیاد است.

نوری در ادامه در رابطه با بسته های حمایتی دولت و پرداخت تسهیلات به جامعه هدف از طریق صندوق کارآفرینی امید مطالبی را بیان نمود.

اجرای برنامه های شاد و متنوع از جمله مسابقه، سرود و تئاتر توسط گروه هنری پیام یزد از دیگر برنامه های این همایش بود.