"آیت‌ا... میرزا حسن ابوترابی" امام جمعه اسبق بهاباد درگذشت

"آیت‌ا... میرزا حسن ابوترابی" امام جمعه اسبق بهاباد درگذشت 

آیت‌الله میرزا حسن ابوترابی از مدتی پیش از بیماری کلیوی در رنج بود اما اواخر فروردین ماه به دلیل سکته مغزی به کما رفت و سرانجام عصر دیروز مصادف با میلاد حضرت علی(ع) در سن 84 سالگی به لقاء الله پیوست.

وی فرزند ملا ابوتراب و از نوادگان آخوند ملاابوتراب زارچی بود که در سال 1310 در یزد به دنیا آمد و از دوران نوجوانی به تحصیل علوم دینی پرداخت و از شاگردان آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی یزدی بود.

وی همچنین از شاگردان آیت‌الله مشکینی، سلطانی و امام موسی صدر بود و در محضر آیت‌الله بروجردی، امام خمینی (ره)، محقق داماد و حاج شیخ مرتضی حائری نیز درس خارج فقه و اصول را آموخت.

آیت‌الله  ابوترابی مدتی نیز امام جمعه شهرستان بهاباد بود و مدتی نیز در حوزه علمیه یزد به تدریس فقه، تفسیر و اخلاق پرداخت و مدتی نیز مدیریت حوزه علمیه یزد را بر عهده گرفت.

پاسخ وی به سئوالات مذهبی مردم نیز قدمتی نزدیک به 30 سال دارد و به همین دلیل این عالم ربانی از علمای مورد وثوق در یزد به شمار می‌رفت.

 

گفتنی است مراسم تشييع پيكر حضرت آيت الله ابوترابي(ره) ساعت 9 صبح فردا دوشنبه 14  ارديبهشت ماه از ميدان اميرچقماق يزد با اقامه نماز توسط مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمی نوری همدانی آغاز خواهد شد.