یادگیری مهارت های فنی، نیازی ضروری برای کاهش نرخ بیکاری در بهاباد

یادگیری مهارت های فنی، نیازی ضروری برای کاهش نرخ بیکاری در بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد صبح امروز سه شنبه 27 آذر 97 با فرماندار بهاباد دیدار و در خصوص ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در شهرستان گفتگو نمود.

فرماندار بهاباد در این دیدار باتوجه به آمار بالای بیکاری شهرستان بهاباد، یادگیری مهارت های فنی و حرفه ای را ضروری دانست و گفت: اگر به موضوع مهارت آموزی در آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی توجه شود در آینده شاهد کاهش نرخ بیکاری شهرستان خواهیم بود.

"محمدمهدی خانی زاده" در ادامه بر رفع نیازها و تجهیزات آموزشی این شهرستان از جمله احداث سوله جهت استقرار مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران، تأمین تجهیزات، خودرو و جذب مربی تأکید نمود.

وی همچنین خواستار آموزش رشته های جدید و مورد نیاز شهرستان از جمله لوله کشی ساختمان، فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی و رشته های صنعتی و معدنی باتوجه به وجود شرکت های صنعتی و معدنی و کارخانه گندله سازی که در آینده راه اندازی می شود شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد با تقدیر و تشکر از حمایت های فرمانداری بهاباد با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، باتوجه به کمبود مربی در استان خواستار استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های مراکز آموزشی و کارشناسان ادارات شهرستان در برگزاری کلاس های  آموزش های مهارتی شد.

"علی آقا افضلی" با اعلام همکاری برای ارائه آموزش های لازم و استقرار تجهیزات مورد نیاز گفت: رشته متناسب با نیازهای شهرستان شناسایی و اولویت بندی شود تا کلاس های آموزشی به صورت زمانبندی شده برگزار شود.

وی همچنین به معرفی و تبیین طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی پرداخت و باتوجه به صنایع و شرکت های معدنی موجود در بهاباد، راه اندازی مرکز آموزش جوار کارگاهی را ضروری دانست.