یادواره شهید حججی و شهدای دهستان بنستان بهاباد برگزار شد

یادواره شهید حججی و شهدای دهستان بنستان بهاباد برگزار شدیادواره شهید "محسن حججی" مدافع حریم ولایت و 54 تن از شهیدان دهستان بنستان شهرستان بهاباد با حضور خانواده شهید حججی، فرماندار بهاباد، امام جمعه بهاباد، بخشداران مرکزی و آسفیچ، رئیس شورای شهر بهاباد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، جمعی از مسئولین شهرستان بافق و استان، خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم، جمعه شب 18 مردادماه 98 همزمان با دومین سالگرد شهادت شهید حججی در محل روستای بنستان برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این یادواره با بیان اینکه شهادت مقامی است که امیرالمومنین علی(ع) برای رسیدن به این مقام و جایگاه اشک می ریخت گفت: نحوه اسارت و به شهادت رسیدن حججی، تداعی کننده اسارت اهل بیت(ع) و به شهادت رساندن اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش در روز عاشوراست.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: شعله های آتشی که آن شهید بزرگوار روشن کرد، هرگز در تن ما خاموش نخواهد شد و انتقام از داعشیان پلید فقط آغازی برای نابودی اندیشه وهابیت و حامیان صهیونیستی آنهاست.

وی تقدیم 156 شهید دوران دفاع مقدس و 54 شهید دهستان بنستان را نشانه ولایتمداری و ایمان راسخ مردم این مناطق دانست و گفت: امروز نیز راه شهدای مدافع حرم ادامه دارد و باید هرکس و در هر مسئولیتی که هست، با عمل مناسب به وظایف خود راه شهدا را ادامه دهد.

خانی زاده با اظهار اینکه شهدا عامل همبستگی و اتحاد ملی نیز هستند، ادامه داد: شهدای مدافع حرم جان خود را فدا کردند، تا عزت و آزادی و سربلندی برای میهن اسلامی، انقلاب و اسلام عزیز به ارمغان آورده شود؛ امروز عزت و امنیت خود را مدیون این شهدای عزیز می دانیم و امیدواریم، بتوانیم خدمتگزاری شایسته برای نظام اسلامی باشیم.

 

قهرمان پاورلیفتینگ جهان مدالهای خود را به خانواده شهید محسن حججی اهدا کرد

دراین مراسم "رضا خاکپور" قهرمان پاورلیفتینگ جهان، مدالهایش را بر گردن پدر شهید "محسن حججی" انداخت و یاد و خاطره این شهید والا مقام را گرامی داشت.

"رضا خاک پور"  با بیان اینکه ارزش کار شهیدان دفاع از وطن و حریم ولایت بر هیچ فردی پوشیده نیست گفت: اگر آنها نبودند اکنون امنیت در شهرهای ما تامین نبود؛ در حالی که رمز آرامش ایران در منطقه ملتهب خاورمیانه قطعا همین جان نثاری های شهیدان است.

وی با بیان اینکه مدال طلای من در حد و اندازه های خون شهدا نیست ولی آن را با افتخار تقدیم خانواده شهید مدافع حرم می کنم، افزود: مدیون خون شهدا و ایثارگری های  آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حریم ولایت هستیم .

حجت الاسلام و المسلمین "علی اکبر ابراهیمی بشکانی" امام جمعه بهاباد در سخنانی یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از جمله شهید حججی را گرامی داشت و بر ادامه راه شهدا تاکید کرد .

اجرای سرود توسط گروه سرود ولایت بافق، دکلمه توسط دختر شهید قندهاری، گفت و گو با خانواده شهید حججی و  مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود .

شهید حججی از اعضای لشکر زرهی هشت نجف اشرف و از واحدهای سپاه پاسداران بود که در جریان شبیخون نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به منطقه  «تنف» در مثلث مرزی بین سوریه، عراق و اردن اسیر و سپس به دست داعش به شهادت رسید.