یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان بهاباد برگزار شد

یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان بهاباد برگزار شدیادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان بهاباد، شهیدان "محمد حسین زمانی نژاد" و "محمد مهدی جلیلی" دیشب با حضور حجت الاسلام مدرسی امام جمعه محمدآباد یزد، فرماندار بهاباد، امام جمعه، طلاب روحانیون، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، خانواده معظم شاهد و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم بهاباد در محل حوزه علمیه حضرت مهدی (عج) بهاباد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد کاظم مدرسی، در این مراسم با اشاره به نقش روحانیت در دفاع مقدس گفت: روحانوین با مشروعیت بخشیدن به مقوله دفاع رزمندگان و ایجاد انگیزه الهی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند.

وی افزود: در طول هشت سال جنگ تحمیلی دشمن با ایجاد نقشه های شوم و برنامه ریزی های بسیار به دنبال تفرقه افکنی و ایجاد شک و تردید بین رزمندگان بود، اما این توطئه، با حضور روحانیت از بین رفت و ما حتی یک لحظه تردید را در چهره های رزمندگان ندیدیم.

نایب رئیس شورای حوزه علمیه استان یزد خاطر نشان کرد: نقش مهم روحانیت در دفاع مقدس، مشروعیت بخشیدن به مقوله دفاع بود تا رزمندگان با انگیزه الهی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافته و به دفاع از اسلام و انقلاب بپردازند.

وی به توطئه های امروز دشمن اشاره کرد و افزود: امروز دشمن در این فکر است تا روحیه ایثارگری را در بین مردم از بین ببرد و ما نیز نباید به آنها اجازه دهیم، تاریخ دفاع مقدس تحریف شود و باید مراقب نقشه های شوم آنها باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین مدرسی در ادامه به ارزش عزاداری سیدالشهدا(ع) اشاره کرد و گفت: برخی می گویند برپایی مجالس عزاداری و گریه بر اباعبدالله(ع)، موجب افسردگی می شود، باید در جواب آنها گفت که شادترین انسان ها در دوران حیات ما کسانی بودند که در هشت سال جنگ تحمیلی با توسل به اهل بیت(ع) به میدان نبرد رفتند.

نایب رئیس شورای حوزه علمیه استان یزد تصریح کرد: افرادی که در روضه های اباعبدالله الحسین(ع) شرکت می کنند را نمی توان افسرده خواند، بلکه فردی افسرده است که تا نیمه های شب زمان ارزشمند خود را پای شبکه های ماهواره ای سپری می کند و نمازهای یومیه را هم به فراموشی می سپارد.