یادواره شهدای دانش آموز شهرستان بهاباد برگزار شد

یادواره شهدای دانش آموز شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ همزمان چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یادواره ۴۸ نفر از شهدای دانش آموز شهرستان بهاباد تحت عنوان « راز پرواز» با حضور فرماندار، جمعی از مسئولین، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در محل گلزار شهدای بهاباد برگزار شد.

در این مراسم یکی از کارشناسان فرهنگی و مذهبی استان یزد با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و سردار دلها شهید قاسم سلیمانی، گفت:  آشنایی دانش آموزان با شرایط کنونی و رسیدن آنان به بلوغ سیاسی می تواند آینده سازان کشور را به استقلال و آزادی واقعی سوق دهد.

"محمدرضا آبایی" با اشاره به زندگی برخی از شهدای شاخص دانش آموز استان گفت: شهدای دانش آموز با گذشتن از جان خود به ما درس مقاومت دادند؛ اگر بتوانیم جایگاه شهدای دانش‌آموز را به درستی در بین جوانان معرفی کنیم و بشناسانیم قطعا دشمنان جایگاه خود را می شناسند و جرات نمی کنند که حتی یه نگاه چپ به کشورمان داشته باشند.

وی شناسایی، حفظ و احیای ارزش های حماسه سازان شهید انقلاب اسلامی به ویژه در دوره دفاع مقدس از مسئولیت های بزرگ نسل حاضر دانست و افزود: شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس از تمام هستی و جان خود گذشتند تا انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پایدار بماند و امروز همه وظیفه دارند تا ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان، ادامه دهنده راه شهیدان باشند.

آبایی با اظهار اینکه شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به حیات پشت پرده آن می باشد گفت: این پنداشت که شهدا مرده اند، پنداشتی نادرست است بلکه شهادت یک تولد دیگر است و همانطور در آیات قرآن کریم آمده است، شهدا زنده و نزد پروردگار خویش روزی می خورند.

مداحی، تشییع نمادین پیکر شهید و اجرای تئاتر خیابانی در وصف شهدا و جانبازان توسط انجمن نمایش شهرستان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شهرستان بهاباد ۱۵۸ شهید تقدیم انقلاب نموده است که از این تعداد ۴۸ نفر دانش آموز هستند.