یادواره شهدای بخش آسفیچ برگزار شد

یادواره شهدای بخش آسفیچ برگزار شدهمزمان با تاسوعای حسینی و ایام محرم، یادواره شهدای بخش آسفیچ با حضور ائمه جمعه بهاباد و شاهدیه، معاون فرماندار بهاباد، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در تکیه حضرت ابولفضل(علیه السلام) بخش آسفیچ برگزار شد.

در این مراسم معنوی "سردار قاسم زارعی" یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به بازگویی خاطراتی از عملیات های پیروزمندانه رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی پرداخت.

وی با بیان اینکه فرهنگ جهاد و شهادت برگرفته از فرهنگ ناب محمدی و نهضت سرخ حسین ابن علی(ع) است گفت: باید یاد و نام شهدا برای همیشه زنده نگه داشته شود.

وی با تأکید بر الگو قراردادن شهدا گفت: ما صحنه عاشورا را ندیدیم اما شهیدان دیدند و خود تکه تکه شدند؛ در عاشورا بر بدن های شهدا اسب تاختند در جبهه های ما بر بدن ها تانک تاختند؛ این جوانان و نوجوانان حماسه آفریدند.

مداحی، سینه زنی و اجرای دکلمه توسط یکی از فرزندان شهدا و برپایی نمایشگاه سفیران عشق از دیگر برنامه جنبی این یادواره بود.

بخش آسفیچ 66 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی نموده است و در فاصله 35 کیلومتری شهرستان بهاباد قرار دارد.