یادواره سرداران و 54 شهید دهستان بنستان بهاباد برگزار شد

یادواره سرداران و 54 شهید دهستان بنستان بهاباد برگزار شدیادواره لاله های صبح صادق به مناسبت گرامی داشت سرداران و 54 شهید دهستان بنستان بهاباد در هفته دولت با حضور معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام، فرمانده سپاه الغدیر، امامان جمعه بافق و بهاباد خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم مسئولان شهرستان در محل مجتمع آموزشی شهید چمران بنستان بهاباد برگزار شد.

در این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار نورالله نوراللهی معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام اظهار کرد: امروز به برکت خون شهدای اسلام انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، شاهد وجود نعمت ارزشمندی چون آرامش در نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.

این یادگار دفاع مقدس افزود: شهیدان دوران دفاع مقدس، طلائی ترین قطعه تاریخی ملت ایران را در طول ادوار مختلف طراحی و اجرا کردند.

وی خاطرنشان کرد: شهدا خلعت زیبای شهادت پوشیدند و با خون این عزیزان امنیت امروز انقلاب اسلامی حاصل شد.

این مسئول پیروی محض از ولایت فقیه را مهم ترین وظیفه امروز مردم دانست و گفت: پیروی از فرامین و راهنمائی های ارزشمند مقام معظم رهبری که امروز ولی فقیه هوشیار ما مردم است، هرگونه توطئه شوم دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی می کند.

وی اضافه کرد: در زمان جنگ تحمیلی، شهدای این جنگ 8 ساله سه نکته مهم حفظ دین مبین اسلام، پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تابعیت بدون چون و چرا از ولایت فقیه و رهبری را در وصیت نامه پ های خود ذکر کردند.

نوراللهی خاطرنشان کرد: این به گونه ای است که شهدا تنها 700 بار تاکید بر تبعیت بدون چون و چرا از ولایت فقیه و رهبری را در وصیت های خود ذکر کردند.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام با اشاره به پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف گفت: در زمان جنگ تحمیلی ما محتاج به دست آوردن یک موشک آر پی چی بودیم ولی امروز با تولید موشک های بالستیک، شهاب و صاعقه، ترس و اضطراب در اردوگاه استکبار جهانی به وجود آورده ایم.

نوراللهی گفت: دشمنان به روحیه و قدرت عظیم ایران پی بردند و خودشان محاسبه کردند اگر روزی گزینه نظامی علیه ایران روی میز آمریکا باشد، ایران در همان روزهای اول ایران با 11 هزار موشک بر روی سرشان می ریزد، در همان اولین روز دشمن زمین گیر می شود.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام افزود: روحیه و قدرت جهادی ملت ایران مهم ترین پاسخگوئی در مقابل انجام هرگونه شلیک موشکی به کشور است.

وی تصریح کرد: امروز دشمن از این قدرت و روحیه در هراس است، آنچه ما را در جنگ 8 ساله تحمیلی پیروز کرد ایمان ایثار و فداکاری جوانان با اخلاص و مشتاقی بود که به فرمان امام و مقتدای خود که ولی امر زمان بود لبیک گفتند.

وی گفت: با تلاش همین شهدا، ندای انقلاب اسلامی ایران در جهان طنین انداز شده و دشمنان از همین رشادت شهدا ترس داشتند و دارند.

نوراللهی از اقشار مختلف جامعه خواست با الگو پذیری از اخلاص شهدا در زندگی خود راه و سلوک شهدا را ادامه دهند.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام بیان کرد: شهدای نوجوان ما در کشور خیلی بودند به طوریکه مشاهده می شود ما در کشور 78 هزار شهید نوجوان داریم که در 18 هزار گلزار شهدا در خاک آرام گرفتند.

وی با بیان اینکه شهدا با بصیرت و آگاهی گام برداشتند و راه خود را به درستی انتخاب کردند، خاطرنشان کرد: جوانان این مرز و بوم با نثار جان خود، برای حفظ انقلاب و اسلام و ارزش های آن کوشیدند و این همان راهی است که امام صادق علیه السلام هم برآن تاکید داشتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهدا میراث معنوی هستند و باید از آنان پاسداری کرد، افزود: شهدا فرهنگ ایثار را به وجود آوردند و تسلیم ولی فقیه و خط امام راحل شدند و با ریختن خون خود، برای حرکت ما فرصت سازی کردند.

نوراللهی گفت: آنان با خون های خود نردبانی برای تعالی ملت ساختند و اکنون باید از آن پاسداری کنیم که این یادواره های شهدا گام بزرگی در راستای خون فرهنگ شهادت است.

وی با اشاره به اقدامات اخیر دشمن در نوار غزه، افزود: رژیم صهیونیستی از ابتدای شکل گیری تاکنون برای نابودی اسلام جنگیده و مسلمانان بسیاری را به شهادت رسانده است که می توان نمونه آن را حملات اخیرش به نوار غزه دانست که در تاریخ بشریت بی سابقه بود.