گزارش تصویری برگزاری اولین جشنواره استانی زعفران درشهرستان بهاباد(1)

گزارش تصویری برگزاری اولین جشنواره استانی زعفران درشهرستان بهاباد(1)به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ برای اولین بار در استان یزد، جشنواره "زعفران، طلای سرخ" با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد، فرماندار و امام جمعه بهاباد، نماینده ولی وفقیه در جهادکشاورزی یزد، دکتر اسمی و مفتاحی زاده از محققین زعفران کشور، بخشداران مرکزی و آسفیچ و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی در محل سالن مجتمع علامه ملاعبدا... بهاباد برگزار شد.

از جمله برنامه های این جشنواره می توان به بازدید کارشناسان و کشاورزان از مزارع زعفران شهرستان، افتتاح المان زعفران در میدان ورودی شهر و برگزاری کارگاه آموزشی زعفران اشاره کرد.

در این مراسم مباحث کارشناسی زعفران توسط آقایان اسمی و مفتاحی زاده از محققین زعفران در خصوص افزایش برداشت زعفران از اراضی کشاورزی بیان نمودند.

در پایان سیدجمال سجادی پور با اهداء لوح تقدیر از حمایت‌های جناب آقای اقبال فرماندار محترم بهاباد در جهت توسعه و رونق کشاورزی در این شهرستان و همچنین برگزاری اولین جشنواره استانی زعفران تقدیر و تشکر نمود. همچنین از پنج نفر از زعفرانکاران برتر شهرستان در چند سال اخیر آقایان قدرت باقری، علی محمد نیکخواه، عباس غلامی، علی احمدی و حسین گرانمایه تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم شرکت کنندگان از نمایشگاه فرآورده های زعفران بازدید کردند و از نزدیک با روش تهیه این محصولات آشنا شدند.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه گیاهان دارویی، لباس ها و غذاهای بومی و محلی شهرستان بهاباد برپا شده بود.

برگزاری مراسم اختتامیه هفته فرهنگی اجتماعی شهرستان و تقدیر از ادارات برگزار کننده برنامه های این هفته از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

اخبار مرتبط:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد: کسب سود بیشتر از زعفران نیازمند صنایع فرآوری است/۶۵ درصد از سطح زیر کشت زعفران استان یزد مربوط به شهرستان بهاباد است

فرماندار بهاباد: زعفران، نماد اقتصاد مقاومتی در کم آبی

رونمایی از المان زعفران در بهاباد

گزارش تصویری برگزاری اولین جشنواره استانی زعفران درشهرستان بهاباد(2)