گردهمایی غدیر شناسی در بهاباد برگزار شد

گردهمایی غدیر شناسی در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت عید سعید غدیر خم گردهمایی آموزشی با موضوع تبیین فلسفه غدیر صبح امروز یکشنبه 27 مردادماه98  با سخنرانی "حجة الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی" امام جمعه بهاباد و با حضور "محمد هوشمند" معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، جمعی از رؤسای ادارات و کارکنان دولت، فرمانده گردان امام حسین(ع) و دانش آموزان شرکت کننده در دوره تکمیلی آموزش خدمت سربازی این گردان در محل سالن مجتمع فرهنگی هنری علامه ملاعبدالله بهابادی برگزار شد.

امام جمعه بهاباد در این مراسم عید غدیر را ارزشمندترین عید در میان اعیاد اسلامی دانست و گفت: عید غدیر فقط متعلق به شیعه نیست بلکه از اصول و پایه های مهم دین مبین اسلام است که سرنوشت دین و دنیای مسلمین به آن بستگی دارد و لذا این روز را باید به همه مسلمانان تبریک گفت.

"حجة الاسلام و السملمین علی اکبر ابراهیمی بشکانی" به بیان اهمیت ولایت امیرالمومنین(ع) و جایگاه آن در قرآن پرداخت و گفت: ولایت در بطن قرآن آمده است و آنچه در مورد امامت از اهمیت برخوردار است مسئله تعیین جانشینی پیامبر(ص) است.

وی تصریح کرد: اسلام، منهای ولایت معنایی ندارد؛ وقتی خداوند فرمود علی(ع) ولی مؤمن است یعنی هرکاری که یک مؤمن در زندگی انجام می دهد باید بر مدار ولایت تنظیم کند؛ اگر انسانی در کنار ولایت قرار نگیرد قطعا به انحراف می رود.

"حجة الاسلام بشکانی مسئله غدیر خم را پایه گذار سلسله هدایت جامعه دانست و افزود: ولایت مداری نیاز به بصیرت و آگاهی دارد تا انسان بتواند حق را از باطل تشخیص دهد.