گردهمایی شکوه مقاومت بسیجیان شهرستان بهاباد برگزار شد

گردهمایی شکوه مقاومت بسیجیان شهرستان بهاباد برگزار شدهمزمان با سالروز تاسیس بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال 1358، گردهمایی بزرگ بسیجیان با عنوان 'شکوه مقاومت' در شهرستان بهاباد با حضور فرماندار بسیجیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و مسئول نمایندگی ولی فقیه و فرماندهان پایگاه ها و بسیجیان ورزمندگان 8 سال دفاع مقدس در مسجد جامع شهرستان بها باد برگزار شد.

در این مراسم با شکوه فرماندار شهرستان بهاباد در سخنانی با تبریک هفته بسیج و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس به فلسفه تشکیل بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج فقط یک پدیده انقلابی نیست که پس از انقلاب توسط حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفته است بلکه بسیج به قول امام راحل، ثبت بسیج را انبیاء از آدم تا خاتم امضاء نموده اند.

عباس اقبال خاطر نشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) احیاء گر این شجره طیبه بودند و هر چند هم که از عظمت و عمر انقلاب می گذرد عظمت کار امام را بیشتر متوجه خواهیم شد 

وی اقتدار امروز ایران اسلامی را مدیون ازخود گذشتگی بسیج دانست و گفت: پس از جنگ تحمیلی، بسیج وارد عرصه سازندگی، عمرانی، محرومیت زدایی و اقتصادی شد و امروز هرجا بسیج احساس کند می تواند کاری برای انقلاب اسلامی انجام دهد وارد میدان می شود.

وی بسیجیان را پرچمداران، پیش قراولان و طلایه داران تمدن نوین اسلامی دانست و تصریح کرد: بسیجیان در جهت گسترش جهان اسلام و ایجاد حکومت بزرگ اسلامی با قدرت حرکت می کند که این به تعبیر معمار کبیر انقلاب حضرت امام(ره) شدنی است و انشاالله قطعی و حتمی خواهد بود.

وی ادامه داد: تاریخ بسیج مملو از حماسه هایی است که در عرصه های دفاعی، سازندگی، فناوری و فرهنگی موجب اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی شده است.

فرماندار بهاباد درمورد تیم مذاکره کننده 1+5 و تمدید مذاکرات اشاره کرد و گفت:  امروز ما به مرحله ای رسیده ایم که دشمن برای توقف قطار پیشرفت ما به التماس افتاده و فهمیده است که با نیروی نظامی و تهدید کاری نمی تواند از پیش ببرد و تمام استکبار یک طرف پشت میز مذاکره و تیم مذاکره کننده نظام جمهوری اسلامی ایران هم در یک طرف میز نشسته اند و تیم مذاکره کننده ایران محکم و استوار از مواضع خود و دستاوردهایش که حاصل خون شهیدان است دفاع خواهد کرد و یک قدم هم از این حفظ میراث شهیدان عقب نشینی نکرده ایم و نخواهیم کرد. 

وی اظهار کرد: امروز اگر دشمنان ما می گویند ایران به خاطر تحریم ها پای میز مذاکره آمده است آنها بداند در حالی که تمام سانترفیوژهای ما دارند کار می کنند پای میز مذاکره آمده ایم و ذره ای هم از مذاکرات عقب ننشسته ایم.

اقبال گفت : اگر ما دیروز برای ساختن سیم خاردار مشکل داشتیم امروز ما موشک نظامی و سفینه بر تولید می کنیم این پیشرفتها و موفقیت ها است که دشمنان را هراسان کرده است 

اقبال تصریح کرد: آنچه آمریکا و اسرائیل را هراسان کرده است این خود اتکائی ملت و مردانگی فرزندان این مرز و بوم است در پایان از فرمانده پایگاه شهدای گمنام بیت الرضا(ع) شهرستان بهاباد که با اجرای برنامه های خوب در شهرستان در کشور رتبه آورده بوده با اهدای لوح تقدیر از سوی سردار نقدی و اهدای جایزه تجلیل شد.

گفتنی است در این مراسم با اجرای برنامه ای پرچم محمد رسو ل الله توسط خانواده شهدا به بسیجیان اهدا ء شد.