گذر فرهنگ و هنر در بهاباد ایجاد می شود

گذر فرهنگ و هنر در بهاباد ایجاد می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز یکشنبه 17 آذرماه 98 "فرزاد طایفه حیدری" معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه "با محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد دیدار و در خصوص ایجاد گذر فرهنگ و هنر در بهاباد بحث و تبادل نظر شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی برنامه رونق کسب و کار فرهنگی آغاز شده است و ماهیت آن این است که مردم در این کسب و کار مشارکت کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تسهیل گر باشد.

"فرزاد طایفه حیدری" افزود: این وزارت، هنرمندان و سایر افرادی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار هستند را برای اخذ مجوز و سایر امور اداری پشتیبانی می کند و برای ۱۹ هزار فرصت شغلی نیز آمادگی اعطای تسهیلات با سود ۶ درصد را دارد.

وی از همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راه اندازی گذرهای فرهنگ و هنر خبر داد و افزود: پس از تشکیل کمیته مشترک با حضور شهردار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هر شهر و تصویب گذر فرهنگ و هنر و معرفی کسب و کار به وزارت ارشاد، تسهیلات لازم ارائه می شود.

 حیدری درباره گذر فرهنگ و هنر گفت: باید به نحوی برنامه ریزی نمود که دسترسی به این گذر و کسب و کار شکل گرفته در آن تسهیل شود تا علاوه بر ساکنین بهاباد سایر گردشگران بتوانند استفاده کنند.

فرماندار بهاباد در این دیدار گفت: مسیر گذر فرهنگ و هنر در مرکز شهر و بافت تاریخی قلعه بهاباد قرار گرفته و بنای ارزشمندی است که به هنر دوستان حس خاصی می دهد و در صورت ساخت این گذر از تخریب بناهای ارزشمند جلوگیری می شود.

"محمد مهدی خانی زاده"  افزود: با نگاه به هویت بومی شهر می توان به عنوان یک فرصت برای صنعت گردشگری و فرهنگ و هنر استفاده نمود.

وی در این دیدار قول هرگونه حمایت جهت همکاری برای راه اندازی این گذر فرهنگی را اعلام نمود.

در این دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع و همچنین معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، تعدادی از کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهاباد حضور داشتند.