کمبود پزشک متخصص، مشکل اصلی بیمارستان بهاباد

کمبود پزشک متخصص، مشکل اصلی بیمارستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه بررسی وضعیت بهداشت، درمان و سلامت در شهرستان بهاباد که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد به محرومیت منطقه و کمبود پزشک متخصص در بیمارستان حکیم بهابادی اشاره نمود و گفت: راه اندازی بیمارستان در بهاباد یکی خواسته های اصلی مردم بود که با پیگیری های انجام شده نیاز منطقه تا حدودی رفع شده است.

 

"عباس اقبال" افزود: هرکاری که شروع می شود در ابتدا با مشکلاتی مواجه خواهد بود اما علیرغم مضایق مالی دولت، کارهای بسیار بزرگی در حوزه سلامت و بهداشت شهرستان انجام شده است و اگر بخواهیم شهرستان بهاباد را مقایسه کنیم با سه تا چهارسال پیش، اصلاً قابل مقایسه نیست.

 

وی تصریح کرد: با راه اندازی بیمارستان، پزشکان متخصص در بهاباد حضور یافته و بیماران در شهرستان ویزیت می شود؛ در گذشته مردم به یزد و بافق مراجعه می کردند و با مشکلاتی از جمله برای بستری مواجه بودند که امروز این مشکلات کمتر وجود دارد و در همین شهرستان بستری می شوند.

 

اقبال باتوجه به نارضایتی مردم بر حضور پزشکان متخصص در بیمارستان حکیم بهابادی تأکید نمود و گفت: امیدواریم مشکل کمبود مواردی چون پزشک متخصص که از خواسته های مردم است با نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی رفع شود.

 

وی به  شش پروژه در حال ساخت حوزه بهداشت در بهاباد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سه مرکز سلامت در بهاباد، احمدآباد و کریم آباد در حال احداث می باشد که امیدواریم مرکز سلامت بهاباد در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

 

اقبال همچنین به مراکز بهداشت در حال احداث روستاهای علی آباد، بنستان و سنجدک اشاره نمود و گفت: این سه پروژه تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم با اعتباراتی که برای تکمیل آن گذاشته خواهد شد در سال جاری افتتاح شود.

 

امام جمعه بهاباد:

بسیاری از بیماری های امروز به علت ناکافی بودن سواد سلامت افراد است

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه سیستم آموزشی کشور در همه رده ها ضعیف است و جوابگوی نیازهای جامعه امروزی نیست گفت: بسیاری از بیماری هایی که امروز به وجود می آید به علت ناکافی بودن سواد سلامت افراد است که باعث می شود سلامت همه افراد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

 

حجة الاسلام "علی اکبر ابراهیمی بشکانی" در این رابطه بر شناسایی ضرورت ها و مسائلی که سلامت مردم را به خطر می اندازد تأکید نمود و گفت: پیشگیری بهتر از درمان است؛ اگر سطح سواد سلامت مردم بالا برود بسیاری از بیماری ها برای مردم پیش نمی آید.

 

وی همچنین به معظل حاشینه نشینی در استان یزد اشاره نمود و گفت: این مشکل با توسعه شهرها و روستاها حل می شود؛ سرمایه گذاری جهت فراهم نمودن امکانات رفاهی، خدماتی و ایجاد اشتغال در شهرهای کم جمعیت و روستاها باعث می شود سیل جمعیت به مناطق دیگر که پرجمعیت است رخ ندهد.

 

حجة الاسلام بشکانی با بیان اینکه با زاویه کم جمعیت برای ارائه امکانات نگاه نکنید گفت: این نگاه که جمعیت یک شهرستان کم است و امکانات محدودی به آن تعلق می گیرد اشتباه است.

 

وی تصریح کرد: ما باید توسعه اقتصادی داشته باشیم نه رشد اقتصادی؛ باید توسعه همه جانبه باشد تا مشکل حاشیه نشینی برای شهرها وجود نیاید.