کتابخانه ها فضایی برای پایگاه فرهنگی، اجتماعی و هنری است

کتابخانه ها فضایی برای پایگاه فرهنگی، اجتماعی و هنری استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری نهاد کتابخانه های عمومی کشور روز سه شنبه 20 آذر 97 در نشست فوق العاده شورای معاونان نهاد کتابخانه های عمومی کشور که با محوریت بررسی نیازها و دغدغه های مسائل اجتماعی شهرستان بهاباد در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد؛ با اشاره به اهداف برگزاری این نشست ها در شهرهای دارای اولویت های اجتماعی، اظهار داشت: پس از تأکید مقام معظم رهبری برای رسیدگی به موضوع آسیب های اجتماعی در سال های اخیر، این موضوع موردتوجه دستگاه های مختلف قرار گرفت.

"امین متولیان" ادامه داد: در این ارتباط وزارت کشور با تشکیل سازمان اجتماعی به عنوان دستگاه پیشرو در این موضوع فعالیت های خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به معرفی 31 شهرستان دارای اولویت به لحاظ اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی از سوی شورای اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از بزرگ ترین شبکه های فرهنگی و اجتماعی، با توان و ظرفیت های کم نظیر خود، وارد این عرصه شد.

متولیان ادامه داد: این نشست باهدف به اشتراک گذاری و هم افزایی با سایر دستگاه ها برگزار شد و بر این اساس اعضای شورای معاونان نهاد با حضور در مناطق هدف و آگاهی از نیازها و دغدغه های شهرستان، تصمیماتی را بر اساس ظرفیت ها و اولویت های موجود، در جهت ارتقای سلامت اجتماعی شهرستان، اتخاذ می کنند.

متولیان به سیاست نهاد کتابخانه های عمومی اشاره کرد و افزود: سیاستی که پیش گرفته شد اجتماعی شدن کتابخانه ها در کشور است که باید به این سمت  حرکت کنیم .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون دو هزار و 700 باب کتابخانه عمومی در ایران فعالییت دارد، افزود: این تعداد کتابخانه ها یک شبکه بزرگ اجتماعی، فرهنگی و هنری را تشکیل داده اند که ظرفیت کتابخانه ها باید در مسائل اولویت دار قرار گیرد.

گفتنی است شهرستان بهاباد چهار باب کتابخانه عمومی با هزار و 328 مترمربع فضا دارد.