کارگاه آموزشی الگوی اسلامی ایرانی و شهر هوشمند در بهاباد برگزار شد

کارگاه آموزشی الگوی اسلامی ایرانی و شهر هوشمند در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت هفته فرهنگی اجتماعی شهرستان بهاباد کارگاه آموزشی الگوی اسلامی ایرانی و شهر هوشمند در بهاباد با حضور معاون فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهرستان، رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار بهاباد در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

سیدمحمود میرابوالقاسمی استاد دانشگاه و رئیس شورای اسلامی شهرستان بهاباد در این کارگاه کاربردی با بیان اینکه شهر هوشمند در 400 شهر دنیا اجرا می شود گفت: امروز شهرها برای رفع معضلات شهری در حال تبدیل به شهر هوشمند هستند که باتوجه به اینکه جمعیت شهرستان بهاباد در حال افزایش می باشد ضروری است زیرساخت ها و زمینه لازم جهت تبدیل بهاباد به شهر هوشمند فراهم شود.

وی تأکید کرد: شهر هوشمند حافظ محیط زیست است و باتوجه به اینکه شهرستان بهاباد تازه تأسیس می باشد باید از هم اکنون به این سمت حرکت نمود.

میرابوالقاسمی افزود: در شهر هوشمند نقش مردم در تصمیم گیری ها بیشتر خواهد بود و لذا فرهنگ شهر هوشمند باید به مردم آموزش داده شود.

وی رشد اقتصادی و افزایش کیفیت خدمات، استفاده از سیستم های ارتباطی سنتی(حمل و نقل) و انرژی پایدار را از ویژگی های شهر هوشمند عنوان نمود.

سیدمحمود میرابوالقاسمی در ادامه توضیحاتی در خصوص توسعه شهری، تفاوت شهر الکترونیکی با شهر هوشمند و چالش های عدم تحقق شهر هوشمند را ارائه نمود.

در ابتدای این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار بهاباد مطالبی در خصوص استفاده از الگوی اسلامی ایرانی در شهر هوشمند بیان نمودند.

این کارگاه آموزشی به مناسبت هفته فرهنگی اجتماعی شهرستان و به میزبانی شهرداری بهاباد برگزار گردید.