کارفرمایان نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارند

کارفرمایان نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه کمیسیون کارگری شهرستان بهاباد در سال 97 صبح امروز یکشنبه 9 اردیبهشت باحضور صباغیان نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، خانی زاده فرماندار بهاباد، حیدری معاون و مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، دهقان رئیس اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی استان، بخشدار مرکزی، سرپرست بخشداری آسفیچ، جمعی از کارفرمایان، نمایندگان تشکل های کارگری و اعضای کمیسیون شهرستان برگزار شد.

 

فرماندار و رئیس کمیسیون کارگری شهرستان بهاباد در این جلسه با بیان اینکه کارگران و کارفرمایان نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارند بر ضرورت افزایش همکاری با تشکل های کارگری تأکید نمود و گفت: بیان مشکلات کارگران کمک می کند تا با همگرایی و به صورت تخصصی وضعیت کارگران مورد بررسی قرار گیرد تا منافع دو قشر کارگر و کارفرما تأمین شود.

 

"محمدمهدی خانی زاده بهابادی" ضمن حمایت از کارگران و حقوق کارگری به نیاز جدی کشور به تعامل کارگر و کارفرما اشاره نمود و گفت: کارگران ضعیف ترین قشر جامعه هستند و با وجود امنیت شغلی کم، با روحیه ایثار خود هیچ گاه در این وضعیت رکود اقتصادی کشور از انجام کارهای محول شده کوتاهی نکرده و کار و تلاش پرداختند.

 

وی به رشد اشتغالزایی در شهرستان در دولت تدبیر و امید اشاره نمود و گفت: در ابتدای سال96 آمار بیمه شدگان اجباری در شهرستان 1400 نفر بوده که این آمار در پایان سال به 1800 نفر افزایش یافته است.

 

مهندس خانی زاده با بیان اینکه تمام هم و غم خود را رفع مشکلات سرمایه گذاران می دانیم و تاکنون ارگانهای شهرستان در این رابطه نهایت همکاری را داشته اند گفت: چراغ سبزی که در حمایت از سرمایه گذاران نشان می دهیم واقعی است و برای رفع مشکلات و حل موانع قانونی تمام تلاش خود را خواهیم نمود.

 

وی همچنین در راستای حمایت از متقاضیان سرمایه گذاری در شهرستان از نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری ارائه تسهیلات و بسته تشويقی برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران در شهرستان های کمتر توسعه یافته به ویژه مناطق محروم استان شد.

 

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه هرچه به تشکل های کارگری توجه بیشتری شود نتایج بهتری حاصل می شود گفت: بسیاری از مشکلات کارگران به خاطر عدم تشکلات کارگری است.

 

"محمدرضا صباغیان" افزود: وجود و توسعه این تشکل های یک ضرورت است و هرچه بهتر شکل بگیرد بیشتر می تواند با ارتباط سازنده با کارفرمایان در ایجاد آرامش برای پایداری فعالیت واحدهای تولیدی مؤثر باشد.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات از طریق تعامل حل خواهد شد تصریح کرد: بهترین تعامل اجرای قانون است که بین کارگر و کارفرما و دستگاه های دولتی حاکم شود.

 

همچنین در این جلسه کارفریان و نمایندگان تشکل های کارگری به بیان مسائل و مشکلات کارگران پرداختند.