پیشگیری اولویت شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد

پیشگیری اولویت شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با تقدیر و تشکر از کارها و فعالیت هایی خوبی که اعضای این شورا در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام داده اند از تشکیل کمیته های پیشگیری و مقابله در شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خبر داد و گفت: مبارزه با گسترش مواد مخدر نیازمند عزم جدی است و لذا باید در این کمیته ها با بررسی آسیب های مواد مخدر راهکار لازم جهت پیشگیری و مقابله با آن ارائه شود.

عباس اقبال با بیان اینکه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر اگر با کمک و همکاری مردم انجام شود، قطعاً اثرات مثبت بیشتری به همراه خواهد داشت گفت: مسئولین نهادهای فرهنگی شهرستان باید با جدیت نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم از آسیب های سوء مصرف مواد مخدر مخصوصاً مواد مخدر صنعتی در مدارس، دانشگاه‌ ها و خانواده ‌ها اقدام نمایند.

 

تعیین وظایف دستگاههای شهرستان برای مبارزه با مواد مخدر در طرح جامع

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در گزارشی از وضعیت این شورا در سال 94 گفت: مقابله، درمان و کارفرهنگی سه رکن اصلی و اساسی مبارزه با مواد مخدر است که به هم پیوسته است و باید در این موضوعات کار شود.

علی روستایی در خصوص مقابله با عرضه مواد مخدر با بیان اینکه استان یزد جزو چهار استان اصلی کشور در کشفیات مواد مخدر است گفت: در سال گذشته 38 تن انواع مواد مخدر کشف کردیم.

وی تصریح کرد: با اشرافیت اطلاعاتی دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی استان، نظارت خوبی بر مسیرها تردد قاچاقچیان داریم اما برای کنترل و نظارت بیشتر به امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که برای کنترل کویر وجود دارد نیاز داریم تا هم استفاده از نیروی انسانی را کاهش دهیم و هم بیشتر بتوانیم حجم ورود مواد مخدر را به داخل کشور و استان کم کنیم.

روستایی گفت: برای بحث درمان معتادان شیوه های مختلف و تنوع روش درمانی داریم از جمله کلینیک ترک اعتیاد به صورت خود معرف که 120 مرکز درمانی در استان داریم  که به طور میانگین 20 هزار نفر تحت درمان قرار گرفتند.

وی در خصوص کار فرهنگی گفت: کار فرهنگی نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگاهها است؛ لذا باید در طرحی جامع وظایف دستگاههای شهرستان جهت مبارزه با مواد مخدر مشخص شود تا بتوانیم رشد اعتیاد را هرسال 10 درصد کم کنیم.

 

افزایش 141 درصدی کشفیات موادمخدر در شهرستان بهاباد

 

فرماندهی انتظامی شهرستان بهاباد در گزارش فعالیت های انجام شده در حوزه مقابله با مواد مخدر گفت: در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال قبل 141 درصد افزایش کشفیات موادمخدر داشتیم.

سرهنگ مهدی رحیم زاده با بیان اینکه ساماندهی معتادین می تواند بسیاری از جرایم را کاهش دهد به جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر در شهرستان اشاره نمود و گفت: دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و آموزش شهروندان از آثار سوء مصرف مواد مخدر به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و از عموم اقشار مختلف مردم خواست همکاری همه جانبه داشته باشند.

در ادامه سایر اعضا گزارشی از اقدامات انجام شده و همچنین نظرات و برنامه های خود در زمینه مقابله، پیشگیری و درمان بیان نمودند.

همچنین در این جلسه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان عملكرد و اقدامات شورای فرعی شهرستان را نسبت به سایر شهرستان های استان بسیار خوب توصیف كرد و با اهدای لوح تقدیر از تلاش ها و پیگیری های آقای حسین زینلی، دبیر شورای فرعی مباره با مواد مخدر شهرستان تقدیر بعمل آورد.