پیام تسلیت فرماندار بهاباد به مناسبت ارتحال آیت ا... ابوترابی

پیام تسلیت فرماندار بهاباد به مناسبت ارتحال آیت ا... ابوترابیبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد با صدور پیامی درگذشت حضرت آیت ا... میرزا حسن ابوترابی امام جمعه اسبق بهاباد را تسلیت عرض نمود.

 

متن پیام تسلیت "عباس اقبال" به این شرح است:

 

 

باسمه تعالی

 

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یَسُدّها شیء

 

ارتحال عالم ربانی و فقیه صمدانی حضرت آیت ا... میرزا حسن ابوترابی(ره) باعث تأسف و تألم گردید.

کسانی که از نزدیک با این عالم جلیل القدر، حشر و نشر داشتند می دانند ایشان مصداق بارز افراد متقی و پرهیزکاری بودند که امیرالمؤمنین علی(ع) در وصف ایشان می فرماید: خداوند در باطنشان بزرگ و غیر او در دیدگانشان کوچک است بدن هاشان لاغر و نیازشان سبک و نفوسشان عفیف است.

حضرت آیت ا... ابوترابی که سابقه حمایت و همراهی ایشان با امام راحل(ره) به سال های قیام پانزده خرداد بر می گردد تا آخرین لحظه عمر، بر عهد خود پای بند و ثابت قدم بودند و از هر فرصتی برای تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت از امام راحل عظم الشان(ره) و حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای حمایت نمودند.

فراموش نمی کنیم در اولین روزهای انتخاب حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای(دام ظله) به رهبری انقلاب اسلامی عکس های ایشان را قاب گرفته و به بنده حقیر و بعضی دوستان دادند و سفارش فرمودند در مساجد بهاباد نصب گردد.

دوران امامت جمعه ایشان در بهاباد از زیباترین و معنوی ترین دوران تاریخ بهاباد مخصوصاً بعد از انقلاب اسلامی است و هنوز اقدامات فرهنگی ایشان چون شجره طیبه ای ثمر می دهد که نمونه آن حضور تعدادی از جوانان بهاباد در حوزه های علمیه یزد و قم می باشد که تعدادی از ایشان شهید و برخی نیز هم اکنون در مرکز شهرستان و روستاها مشغول افاضه فیض می باشند.

شیرینی سفر تاریخی نماینده ولی فقیه مرحوم حضرت آیت ا... خاتمی(قدس سره) به بهاباد که به برکت فیض وجود ایشان نصیب مردم گردید همچنان حلاوت خود را حفظ کرده و مردم فراموش نخواهند کرد.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به پیشگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای(ادام ا... ظله الشریف) و حضرت آیت ا... ناصری نماینده محترم ولی فقیه در استان و بیت شریف ایشان بویژه حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد ابوترابی تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ غفران و مغفرت الهی برای آن یار سفرکرده و صبر و اجر برای بازماندگان مسئلت دارم.

 

عباس اقبال بهابادی

فرماندار بهاباد