پیام تبریک فرماندار بهاباد به مناسبت روز مالیات

پیام تبریک فرماندار بهاباد به مناسبت روز مالیاتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد با صدور پیامی، 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی را به تلاشگران این عرصه مهم تبریک گفت.

متن پیام "محمدمهدی خانی زاده" بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

داشتن اقتصادی سالم و متکی بر منابع ملی، بخشی از شاخصه های مؤثر در توسعه و پویایی نظام اقتصادی کشورها به شمار می رود و در این رابطه درآمدهای مالیاتی در دستیابی به افقی روشن و چشم اندازی پر امید، برای تأمین هزینه های کشور نقش آفرین است.

در کشور ما با رویکرد قوانین بالادستی ازجمله سند چشم انداز بیست ساله و بسته اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین اهداف اقتصادی دولت تدبیر و امید، جایگاه مالیات را در نظام اقتصادی کشور بسیار پررنگ نموده است و در حقیقت می توان گفت توجه ویژه به ظرفیت های داخلی کشور رکن اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

امروز بسیاری از هزینه های جاری کشور از درآمدهای مالیاتی تأمین می شود به طوریکه در سال های اخیر سهم درآمدهای مالیاتی از سهم درآمدهای نفتی پیشی گرفته است که نشان از استقرار نظام مالیاتی قوی برای پرداخت مالیات می باشد و اوج جلوه گری آن زمانی است که بیشترین مشارکت عمومی را در پرداخت مالیات داشته باشیم.

در بین انواع مالیات های موجود، مالیات بر ارزش افزوده از مهمترین منابع مالی برای تأمین اعتبارات مورد نیاز زیرساخت های شهری و روستایی محسوب می شود و لذا افزایش آگاهی مردم نسبت به نقش مالیات بر ارزش افزوده در توسعه کشور و مشارکت مردم در تأمین هزینه های عمومی و زیرساخت های شهری، نیازمند فرهنگ سازی است تا مردم آثار مثبت پرداخت به موقع مالیات را به وضوح ببینند.

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن شانزدهم تیرماه، روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی به رئیس و پرسنل خدوم اداره امور مالیاتی شهرستان و همچنین مودیان عزیز که همواره یاریگر نظام مالیاتی هستند، سلامتی و توفیق روزافزون همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از خداوند متعال مسئلت نموده و امید است در این مقطع کنونی که اقتصاد کشور آماج هجمه های خارجی است بتوانیم در این آزمون بزرگ خدمت رسانی به مردم شریف ایران اسلامی، پیروز و سربلند باشیم.