پروژه های مخابراتی روستایی شهرستان بهاباد با اعتبار 15 میلیارد ریال افتتاح شد

پروژه های مخابراتی روستایی شهرستان بهاباد با اعتبار 15 میلیارد ریال افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در ششمین روز از دهه مبارک فجر98 "محمدعلی طالبی" استاندار یزد به همراه "عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار، "محمود زارع" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری جهت افتتاح 42 پروژه های دهه فجر شهرستان با اعتبار 420 میلیارد ریال به این شهرستان سفر نمود.

 

ادای احترام به مقام والای شهدای روستای سنجدک

استاندار یزد در بدو ورود به شهرستان مورد استقبال "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "حجت الاسلام بشکانی" امام جمعه بهاباد، معاونین فرماندار، بخشدار مرکزی، شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولین قرار گرفت و سپس با حضور در گلزار شهدای روستای سنجدک با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه، به مقام والای شهدا ادای احترام نمود.

 

افتتاح پروژه های مخابراتی روستایی شهرستان بهاباد با اعتبار 15 میلیارد ریال

در ادامه طی مراسمی که با حضور "محمدرضا پاکدل" مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، "محمدرضا زارع" سرپرست مخابرات منطقه يزد در محل مرکز تلفن روستای سنجدک برگزار شد، به طور همزمان پروژه های مخابراتی روستایی شهرستان بهاباد جهت روستاهای سنجدک، کریم آباد و کویجان با اعتبار 15 میلیارد ریال افتتاح شد.

 

استاندار یزد: 

 

امروز در دورترین روستاهای کشور پوشش ارتباطات مخابراتی وجود دارد/ یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب حوزه ارتباطات است 

 

استاندار یزد در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه در دوران پس از انقلاب کارهای بسیار بزرگی انجام شده است، به پیشرفت های فناوری اطلاعات در کشور اشاره نمود و گفت: امروز در دورترین روستاهای کشور پوشش ارتباطات مخابراتی وجود دارد.

"محمدعلی طالبی" اظهار داشت: یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب را می تواند حوزه ارتباطات برشمرد، مخصوصاً در حوزه بستر سازی فناوری اطلاعات که امکان گسترده را به همه مناطق کشور می دهد تا با اتکای به این زیرساخت ها، مسیر توسعه خود را دنبال کنند.

وی با تشکر از اقدامات بسیار خوب انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: این اقدامات نشان می دهد که جریان پویایی در مجموعه استان و کشور حاکم است و می طلبد با همکاری بخشی خصوصی پروژه های مهمی در استان اجرا شود.

 

فرماندار بهاباد طی سخنانی با تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده جهت اتصال روستاهای شهرستان به شبکه ملی اطلاعات، بر رفع مشکلات زیرساختی شبکه فیبر نوری بهاباد ـ چادرملو و تقویت پوشش ارتباطی روستاهای این مسیر تأکید نمود.

"محمدمهدی خانی زاده" مشکلات آنتن دهی تلفن روستاها از جمله در روستای کریم آباد را از مهم ترین مسائل و مشکلات مخابراتی شهرستان در روستاهای بخش مرکزی عنوان نمود.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: با اقداماتی که برای تقویت تجهیزات مخابراتی این روستاها انجام شده گفت: با افتتاح این طرح ها روستاهای سنجدک و کویجان از اینترنت پرسرعت 4G بهره مند شدند.

"محمدرضا پاکدل" افزود: گفت: سایت  4Gروستای ده جمال نیز به زودی افتتاح می شود که امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها بتوانیم خدمت خوبی به مردم داشته باشیم.

گفتنی است افتتاح همزمان فیبر نوری روستایی تکمیل و پوشش همراه روستاهای استان با اعتباری بالغ بر 67 میلیارد ریال از برنامه های این مراسم بود.