پروژه های عمرانی شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفت

پروژه های عمرانی شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ جلسه بررسی پروژه های ملی پیوست قانون با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، نماینده مردم شریف شهرستان های ابركوه،بافق،بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران پنج شهرستان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط در محل استانداری تشكیل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بیان كرد:لازم است در كنار اقدامات انجام شده توسط استانداری، پیگیری هایی از سوی تمام دستگاه های اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز  صورت گیرد تا اعتبارات قابل قبولی در حوزه های زیرساختی و عمرانی برای استان تحقق یابد.

«محسن صادقیان» افزود: جذب اعتبارات مربوط به پروژه های ملی پیوست قانون نیز نیازمند پیگیری بیشتر در سطح وزارت خانه های مربوطه است و باید اقدامات لازم و ارائه گزارشی مناسب قبل از تصمیم گیری نسبت به بودجه كشور به نهادهای موثر ارائه شود.

صادقیان بر ضرورت اولویت بندی پروژه های عمرانی بر مبنای توجیه فنی،اقتصادی و مطالبات مردمی اشاره و گفت:تعریف پروژه جدید در سطح ملی نزدیك به یك سال زمان نیاز دارد و در حال حاضر تمركز  بر پیگیری اعتبارات برای تكمیل پروژه های ملی فعال پیوست قانون در استان است.

سپس نماینده مردم شریف ابركوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:رایزنی برای تقویت بودجه عمرانی و افزایش اعتبارات پروژه های ملی پیوست قانون به ویژه در شهرستان های محروم مغفول مانده است و امیدواریم با شناسایی این پروژه ها و انجام پیگیری های لازم این امر بهبود یابد.

« محمدرضا صباغیان» افزود:در اولویت دوم نیز بر اساس نیازسنجی و كاستی های موجود در هر شهرستان پروژه هایی بر مبنای نگاه كارشناسی و گزارش های كامل توسط فرمانداران و دستگاه های اجرایی پیشنهاد و از سوی مسئولان و اثرگذاران استان در بخش های مختلف ارائه و تا حصول نتیجه پیگیری شود.

گفتنی است در این جلسه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی گزارشی از وضعیت پروژه های مربوط به آب ، بهداشت و درمان، میراث فرهنگی و راه را ارائه نمودند و با هم اندیشی صورت گرفته، پیگیری این موضوع ها با نگاه ملی در دستور كار قرار گرفت.