پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت در بهاباد برگزار شد

پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهاباد؛ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهاباد با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت اظهار داشت: در این دوره از مسابقات، 100 فعال قرآنی شهرستان بهاباد در آموزشگاه سمیه بهاباد با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مهدی اسماعیل‌زاده با بیان اینکه این مسابقات از طریق موسسات قرآنی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: هدف از برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآن و عترت، ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه بویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآنی و استانداردسازی و جهت‌دهی به آموزش‌های قرآن و عترت در موسسات و مراکز قرآنی است.

وی ادامه داد: اعلام نتایج آزمون تا پایان آذرماه انجام می‌شود و سپس در بهمن ماه به نفرات برتر جوایز نفیسی همچون کمک هزینه سفر عمره، کمک هزینه عتبات عالیات و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اعطا می‌شود.

اسماعیل زاده ادامه داد: برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون که موفق به کسب حد نصاب لازم شوند گواهی‌نامه پایان دوره معتبر از طرف معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود.