وظیفه خطیر معاونین و مربیان پرورشی در تربیت نسل آینده

وظیفه خطیر معاونین و مربیان پرورشی در تربیت نسل آیندهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ همایش دو روزه معاونین پرورشی و فرهنگی شهرستان ها، مناطق و نواحی استان یزد با حضور "سرداری" معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان، معاونین پرورشی و فرهنگی شهرستان ها، مناطق و نواحی استان، فرماندار و رئیس آموزش و پرورش بهاباد در اردوگاه شهدای دانش آموز واقع در روستای صادق آباد بهاباد شروع شد.

فرماندار بهاباد در مراسم افتتاحیه این همایش، وظیفه خطیر معاونین و مربیان پرورشی را در عصر حاضر یادآور شد و گفت: طوفان هجمه های فرهنگی، نوجوانان و کودکان را هدف گرفته است؛ لذا دست اندرکاران امور تربیتی دانش آموزان باید با استعانت از خداوند بزرگ، تعالیم حیات‌بخش اسلام و فطرت پاک و زلال این  جوانان و نوجوانان که آینده سازان کشور هستند را شکوفا نموده و با استفاده از نیروهای کارآمد نسبت به تربیت نسل فردا اقدام کنند.

 

دانش آموزان را طوری تربیت کنیم که نیروی فرهنگی آینده کشور تأمین شود

 

"عباس اقبال" به اشاره به حکمت 372 نهج البلاغه گفت: عمل نکردن عالم به علمش و توجه نداشتن یک مسئول به مسئولیتی که دارد باعث می شود بعضی از جوانان نسبت به مسائل انقلاب بدبین شوند.

وی افزود: ما گرفتار مسائل ضد فرهنگی در کشور هستیم و دشمن دارد این کار را با چشم باز انجام می دهد؛ ما باید از خودمان شروع کنیم و سعی کنیم نیروسازی کنیم و دانش آموزان را طوری تربیت کنیم که نیروی فرهنگی آینده کشور تأمین شود و در این راه بحول و قوه الهی نباید ناامید و خسته شویم.

اقبال، با تأکید بر توجه به بحث تربیتی و آموزشی دانش آموزان گفت: مسئولین باید به فکر باشند و همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند تا این مسئولیت خطیر را به سرانجام برساند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش و نقش خطیر این نهاد در ساختن آینده مطلوب کشور گفت: اگر از آموزش و پرورش و مسائل تربیتی غافل شویم، هرچه هم در صنعت و عمران شهری و روستایی پیش برویم معذالک از هدف انقلاب و شهدا و هدف خلقت انسان که تربیت انسانی الهی است دور می شویم.

فرماندار بهاباد در پایان ضمن تشکر از توجه رئیس آموزش و پرورش بهاباد و همکارانشان نسبت به مسائل تربیتی در شهرستان تأکید کرد: انشاا... باید نیروهای شهرستان، ادارات و پتانسیل های فرهنگی شهرستان دست به دست هم دهند و یکدیگر را تکمیل کنند تا بتوانیم با کمک مربیان و معلمین، نیروهای ارزشمندی را از نظر علمی و تربیتی، برای آینده آماده کنیم.