وضعیت شركت تعاونی دهیاری‌های شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفت

وضعیت شركت تعاونی دهیاری‌های شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی استانداری یزد؛ در نشستی که به ریاست مدیركل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و با حضور بخشدار مرکزی بهاباد در محل استانداری برگزار شد، وضعیت شركت تعاونی دهیاری‌های شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری:

هدف از تشكیل شركت‌های تعاونی دهیاری ها مشاركت آنها در حوزه های عمرانی و خدماتی است

«محمود زارع رشكوئیه» در این نشست با تشریح وظایف و مأموریت‌های شركت‌های تعاونی گفت: هم‌افزایی دهیاران، ارتباط مستقیم با نمایندگان دولت در شهرستان‌ها از جمله فرماندار و بخشدار، همكاری با دستگاه‌های اجرایی و ارتباط با فعالان اقتصادی لازمه موفقیت و پایداری شركت تعاونی دهیاری‌هاست.

مدیركل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با بیان اینكه به طوركلی هدف از تشكیل شركت‌های تعاونی دهیاری‌ها مشاركت دهیاری‌ها در بخش‌های عمرانی و خدماتی است؛ بر ضرورت اجرای پروژه‌های عمرانی دهیاری‌ها از سوی شركت تعاونی دهیاری‌ها و بازگشت هزینه‌ها به چرخه اعتبارات دهیاری‌ها تأكید كرد.

زارع رشكوئیه افزود: برای فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری باید برنامه اقتصادی تدوین شده وجود داشته باشد و تدوین برنامه اقتصادی بدون نیازسنجی، امكان‌سنجی و مطالعات تكمیلی ممكن نخواهد بود.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها، ادامه داد: شركت‌های تعاونی دهیاری‌ها می‌توانند با درنظر گرفتن فرصت‌های شغلی موجود در روستاهای استان كه براساس نیازسنجی و آمایش سرزمینی بررسی و شناسایی گردیده‌ است؛ در جهت توسعه پایدار روستاها تلاش کنند.

زارع باتوجه به پتانسیل‌های موجود در روستاهای بهاباد بر فعالیت شركت تعاونی دهیاری‌های شهرستان بهاباد در سه حوزه گردشگری، كشاورزی و معدن تأكید و خاطرنشان كرد: معرفی جلوه‌های فرهنگی، هنری، تاریخی و تفریحی روستاها می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصادی و توسعه گردشگری در این مناطق باشد.