وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفت/شروع چند طرح آبرسانی به روستاها تا یک ماه آینده

وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان بهاباد مورد بررسی قرار گرفت/شروع چند طرح آبرسانی به روستاها تا یک ماه آیندهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و هیأت همراه با فرماندار بهاباد که صبح امروز سه شنبه 25/2/97 صورت گرفت وضعیت پروژه های در دست اجرای آبرسانی به روستاها و همچنین شروع چند طرح تأمین آب روستاها مورد بررسی قرار گرفت.


فرماندار بهاباد با بیان اینکه آب مهمترین عنصر حیات بشر قلمداد می شود گفت: صرفه جویی و مدیریت در مصرف آب، بزرگترین حمایت برای عبور از کم آبی به ویژه در فصل تابستان می باشد که حفاظت از این نعمت خدادادی نیازمند فرهنگ سازی و همکاری مردم می باشد.


"محمدمهدی خانی زاده" در ادامه با مطلوب برشمردن خدمات آب و فاضلاب روستایی شهرستان خواستار پشتکار و عزم بیشتر جهت پیگیری در حوزه تأمین آب شرب روستاها شد.


وی تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت های دولت تدبیر و امید طرح آبرسانی به روستاهای همیجان، بهدان و فودیج در دستور کار قرار گرفته  که پیمانکار انتخاب و در حال تجهیز کارگاه جهت شروع کار می باشد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با بیان اینکه شهرستان بهاباد نسبت به دیگر نقاط استان از منابع آبی خوبی برخوردار است، عمده درخواست های مردمی را آبرسانی به روستاهای پرک، سنجدک و فضل آباد عنوان نمود و خواستار همکاری دهیاران در طرح های توسعه ای و پروژه های آبرسانی به روستاها شد.


"محمد فاتحی" در بخش دیگر سخنان خود جهت حمایت از ایجاد صنایع کوچک در روستاها برای ایجاد اشتغالزایی، اصلی ترین زیرساخت ها را وجود آب دانست و گفت: جایی آب که باشد آبادانی هم هست و ما آماده همکاری برای رفع نیازهای زیرساختی جهت تأمین آب مورد نیاز صنایع کوچک روستایی هستیم.


در ادامه وضعیت ساختمان اداری آب و فاضلاب روستایی مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد ساختمان فعلی تخلیه تا با تخریب این ساختمان فرسوده، ساختمان جدید در همین مکان احداث شود.

همچنین این اداره تا زمان بهره برداری از ساختمان جدید، به طور موقت به نبش میدان ابوالفضل محمدآباد انتقال خواهد یافت تا ارائه خدمات به مردم در این مکان انجام شود.


در پایان مقرر شد سه طرح آبرسانی جهت تأمین آب روستاها (طرح انتقال آب به روستاهای پرک، سنجدک و فضل آباد ـ طرح انتقال آب به روستاهای بنیز، ببروئیه و کمکوئیه ـ طرح انتقال آب از روستای فردوسیه به بخش آسفیچ)  تهیه شود تا عملیات اجرایی آن با مشارکت دهیاری ها و آب و فاضلاب روستایی بعد از ماه مبارک رمضان شروع شود.

همچنین مقرر شد اجرای پروژه آبرسانی سه تنگل روستاهای همیجان، بهدان و فودیج تسریع گردد.