هیچ بیمارمشکوک به کرونا به بیمارستان حکیم بهاباد جهت مراقبت منتقل نمی شود

هیچ بیمارمشکوک به کرونا به بیمارستان حکیم بهاباد جهت مراقبت منتقل نمی شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد باتوجه به اعلام لیست بیمارستان های ارائه دهنده خدمت به بیماران مشکوک به کرونا که نام بیمارستان حکیم بهاباد نیز در آن وجود داشت گفت:

براساس این لیست وزارت بهداشت، در استان یزد‌، بیمارستان شهید صدوقی را به عنوان محل پذیرش بیماران مشکوک به کرونا اعلام کرده که در صورت تکمیل‌ ظرفیت، بیمارستان تفت و سپس بیمارستان مهریز پذیرش می نمایند.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: به عنوان آخرین گزینه و در صورتیکه بیمارستانهای فوق تکمیل ظرفیت شدند، بیمارستان حکیم بهاباد به علت اینکه اکثر تخت های آن خالی است برای این کار منظور شده بود. 

وی باتوجه به اینکه بیمارستان بهاباد فاقد ICU و سایر تجهیزات و امکانات بوده و قابلیت پذیرش برای بیماران مشکوک به کرونا حتی خفیف را ندارد، گفت: رایزنی و مکاتبات لازم با دانشگاه علوم پزشکی یزد انجام شد و نام بیمارستان حکیم بهاباد از محل پذیرش بیماران مشکوک به کرونا حذف خواهد شد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد ادامه داد: در تماس تلفنی که با "آقای دکتر نوری شادکام" معاون محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی داشتم، اعلام نمودند که به هیچ عنوان از بیمارستان حکیم بهاباد جهت مراقبت از بیماران مشکوک به کرونا استفاده نخواهد شد.

خانی زاده تصریح کرد: جای هیچگونه نگرانی برای شهروندان عزیز نمی باشد و مطمئن باشند که قرار نیست هیچ بیمار مشکوک به کرونا از سایر شهرستانها به بیمارستان حکیم بهاباد منتقل شود.

وی تأکید کرد: از مردم در خواست داریم توصیه های بهداشتی را جهت پیشگیری از ابتلا به  ویروس کرونا که از طریق صدا و سیما، مراکز بهداشتی و رسانه های معتبر ارائه می شود، رعایت نمایید.