هیأت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرستان بهاباد تشكيل شد

هیأت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرستان بهاباد تشكيل شد


هیأت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرستان بهاباد تشكيل شد

 

 به گزارش كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد، در اجرای ماده 32 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روز پنج شنبه جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل عضو هیأت اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان بهاباد با حضور سرپرست فرمانداری، رئیس هیأت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان و اكثریت معتمدین محل در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرپرست فرمانداری بهاباد ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و درگذشت حجت الاسلام یحیی زاده نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی از آمادگی ستاد انتخابات شهرستان برای برگزاری شایسته انتخابات خبر داد و تصریح كرد: باید تلاش نماییم با قانون مداری و قانون گرایی بستر حضور حداكثری مردم در پای صندق های رأی را فراهم نماییم.

"مصطفی سالاری" سپس به ارائه برخی از راهكارهای مؤثر جهت مشاركت حداكثری در انتخابات پرداخت و اظهار كرد: رعایت اصل بی طرفی از سوی مسئولین اجرایی و نظارتی در قبال نامزدهای انتخاباتی و گروه های سیاسی، جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از امكانات دولتی در ایام انتخابات، پرهیز هر گونه تنش سیاسی در حوزه انتخابیه، نظارت و تأكید بر رعایت اصول اخلاقی و قانونی در رقابت های انتخاباتی از سوی نامزدها و حامیان آنها و مواردی از این قبیل راهكارهای مؤثری جهت مشاركت حداكثری مردم در انتخابات است.

وی همچنین تأكید كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار كننده اصلی انتخابات مردم هستند و دولت مقدمات كار را آماده می كند.

در پایان جلسه 8 نفر از معتمدین با رأی گیری مخفی و كسب اكثریت نسبی آرا به عنوان عضو اصلی و 5 نفر به عنوان عضو علی البدل هیأت اجرایی شهرستان تعیین شدند.

بر اساس تبصره یک از ماده 45 قانون، مهلت ثبت نام 7 روز از 26 فروردین تا پایان وقت اداری 92/2/1 می باشد و تأیید صلاحیت داوطلبان بعد از تأیید هیأت نظارت اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است مهلت اعتراض به نتایج هیأت اجرایی در تأیید صلاحیت داوطلبان 4 روز پس از اعلام نتیجه بوده و هیأت نظارت تا 10 روز از تاریخ دریافت شکایات باید به موارد رسیدگی نماید و آخرین مهلت اعلام نتايج تأیید صلاحیت داوطلبان، 18 اردیبهشت است.

 

اسامی اعضای اصلی هیأت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرستان بهاباد به شرح ذیل است:

1-                مصطفی سالاری (سرپرست فرمانداری و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان)

2-                عباس حاتمی (رئیس اداره ثبت احوال)

3-                حسن عبداله ئیان (رئیس اداره آموزش و پرورش)

4-                محمدحسن گلشن زاده (عضو)

5-                سید حسن رضوانی (عضو)

6-                محمدحسن امینی پور (عضو)

7-                سید عبدالحمید رضوی (عضو)

8-                احمدآقا اخوان (عضو)

9-                سید محمد رضوی (عضو)

10-           علی ملكپور (عضو)

11-           حجت الاسلام علیرضا گنجی (عضو)

 -------------------------

ماده 32- به منظور برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر، هیأت اجرایی شهرستان به ریاست فرماندار و عضویت رئیس اداره ثبت احوال ، رئیس آموزش و پرورش و هشت نفر از معتمدان در محدوده شهرستان تشکیل می شود.

تبصره 1- برای تعیین هشت نفر معتمدان هیأت اجرایی، فرماندار سی نفر از معتمدان اقشار مختلف مردم از کلیه شهرهای محدوده شهرستان را انتخاب و پس از تأیید هیأت نظارت از آنان دعوت بعمل می آورد.

تبصره 2- اعضای هیأت اجرایی شهرستان و معتمدان دعوت شده از سوی فرماندار نباید داوطلب عضویت در شورای شهر باشند.