همکاری ۵۰۰ بهابادی در برگزاری انتخابات مجلس

همکاری ۵۰۰ بهابادی در برگزاری انتخابات مجلسبه گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ "حسین زینلی" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: هدف مسوولان حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای است و مصمم هستیم، انتخاباتی سالم، شفاف و برپایه  قانون و مقررات برگزار کنیم.

رییس ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بهاباد اظهارداشت: مشارکت مردم در این پروسه ملی به منزله میزان حمایت آنها از نظام تلقی می‌شود و هر کسی که در شعبه های اخذ رای حاضر می‌شود، در واقع حامی و پشتیبان نظام است .

"حسین زینلی" در همچنین نشست آموزشی عوامل اجرایی شعب اخذ رأی توضیحاتی در خصوص نحوه اعزام اعضا به شعبه های اخذ رای، دریافت ابلاغ ها و تقدیرنامه ها ارائه کرد و از اعضای ستاد انتخابات شهرستان خواست، تا مفاد آیین نامه در دفترچه های توزیع شده را به دقت مطالعه  کنند.

وی با بیان اینکه مجریان برگزاری انتخابات قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند یادآور شد: ما  وظیفه داریم، شرایط امن، سالم و توام با آرامش را برای حضور گسترده مردم در پای صندوق های اخذ رای فراهم کنیم.

رییس ستاد انتخابات بهاباد و بخشداری مرکزی بهاباد در ادامه با اشاره به اینکه تمام فرآیندهای انتخابات به جز فرآیند اخذ رأی به صورت الکترونیکی برگزار می شود، افزود:  23 شعبه اخذ رای برای شهرستان پیش بینی شده است .

زینلی تصریح کرد : در این دوره از انتخابات احراز هویت رای دهندگان در سراسر کشور به صورت مکانیزه و از طریق سامانه جامع انتخابات انجام می شود، به این صورت که هر کدام از افرادی که برای رای دادن به شعبه اخذ رای مراجعه می‌کند، به یاد داشتن کد ملی و همراه داشتن شناسنامه کفایت می‌کند و از بانک اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور اطلاعات سجلی افراد استعلام می‌ شود.

وی با اشاره به اینکه تجربه خوبی از انتخابات الکترونیکی در دوره‌های قبل در اختیار ستاد است، تاکید کرد: به این ترتیب، تا حد قابل توجهی از رای های تکراری، رای با شناسنامه  غیر و نیز افراد متوفی جلوگیری می‌شود.