همزمان با دهه فجر 43 پروژه با اعتباری بالغ بر 143 میلیارد تومان در بهاباد افتتاح می شود

همزمان با دهه فجر 43 پروژه با اعتباری بالغ بر 143 میلیارد تومان در بهاباد افتتاح می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت فرارسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد روز یکشنبه 14 بهمن 97 میهمان بخش خبری در ساعت 16:45 شبکه تابان یزد بود و دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان بهاباد و پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر سال جاری را به اطلاع مخاطبان رساند.

خدمت به محرومین در شهرستان بهاباد به تبلور رسیده است

فرماندار بهاباد با بیان اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهیدان انقلاب اسلامی، بهاباد پیش از انقلاب یکی از مناطق محروم استان به حساب می آمد گفت: به برکت انقلاب اسلامی با ارتقاء بهاباد به شهرستان، شهرستانی در حال توسعه است که در بسیاری از شاخص ها دارای توسعه یافتگی است.

"محمدمهدی خانی زاده" با اشاره به سخنی از حضرت امام خمینی(ره) که خدمتی بالاتر از خدمت به محرومین نیست گفت: این فرمایش در شهرستان بهاباد به تبلور رسیده است و روز به روز چهره محرومیت زدایی و غبار محرومیت بیشتر از پیش خود را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه یکی از موارد انقلاب اسلامی گفتمان این بود که "ما می توانیم"، به نمونه آن در راه اندازی موزه علوم طبیعی بهاباد اشاره نمود و گفت: در شهرستان بهاباد یک معلم دلسوز و قرآن پژوه، با همت خود و با اعتماد به اینکه ما می توانیم، یک موزه راه اندازی کرد؛ که این موزه امروز در بخش فسیل رتبه اول و در بخش آبزیان رتبه دوم کشور را دارد.

خانی زاده در ادامه به بیان اقداماتی در زمینه رفع مشکلات زیرساخت های شهرستان پرداخت و گفت: آب شرب بهداشتی نداشیم؛ گاز نداشتیم؛ حتی یک سانتیمتر مربع راه آسفالته در شهرستان نداشتیم و امروز 64.4 کیلومتر راه بزرگراهی داریم؛ اکثر راه های روستایی شهرستان آسفالت شده به طوری که 180 پارچه آبادی شهرستان دارای راه های آسفالته هستند.

وی در بحث بهداشت و درمان گفت: یک مرکز بهداشت داشتیم و آن هم با یک پزشک که غیر بومی و از فلیپین و بنگلادش می آمدند؛ اما امروز دارای بیمارستان 38 تختخوابی هستیم که 170 پرسنل دارد و دو پزشک عمومی و متخصص و بهورز در این مرکز کار می کنند.

فرماندار بهاباد باتوجه به دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان خاطرنشان کرد: مردم بهاباد خدمات انقلاب را با جان و گوشت خود کاملاً لمس می کنند و قدردان هستند.

 

43 پروژه با اعتباری بالغ بر 143 میلیارد تومان افتتاح می شود/ کلنگ زنی چند پروژه جدید در شهرستان

خانی زاده در بخش دیگر سخنان خود به بیان برخی پروژه های شاخص و قابل افتتاح در دهه فجر پرداخت و گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 43 پروژه عمرانی، صنعتی، خدماتی، ورزشی با اعتباری بالغ بر 143 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: طرح تولید کود سوپر فسفات کارخانه کیمیاداران کویر با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد تومان، طرح تولید نانو هیدروکسی آپاتید کارخانه آرون پاد، باند دوم محور بهاباد ـ درب هنز، آبیاری کم فشار کشاورزی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، پروژهایی در بخش آبخیزداری با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان، پروژه های عمرانی در زمینه بهداشت و خرید تجهیزات پزشکی با اعتبار سه میلیارد و 700 میلیون تومان، پروژه های ورزشی با اعتبار دو میلیارد تومان و ساختمان اداری بنیاد شهید و حفاظت محیط زیست شهرستان را از پروژهایی شاخص قابل افتتاح عنوان نمود.

فرماندار بهاباد همچنین از کلنگ زنی چند پروژه جدید در شهرستان خبر داد و گفت: مجموعه ورزشی کارگران شهرستان، اجرای فاضلاب روستایی آسفیچ، اجرای طرح برق رسانی پایدار به آسفیچ و گازرسانی به بخش آسفیچ که با اجرای آن ضریب گازرسانی در شهرستان 100 درصد خواهد شد را از جمله پروژه هایی عنوان نمود که در دهه فجر امسال کلنگ زنی خواهد شد.