هدف قاچاقچیان مواد مخدر، نابودی بهترین قشر اجتماع یعنی جوانان است

هدف قاچاقچیان مواد مخدر، نابودی بهترین قشر اجتماع یعنی جوانان استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد با حضور فرماندار و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با تقدیر و تشکر از دستگاه های نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی که با پدیده شوم مواد مخدرمبارزه می کنند گفت: هدف قاچاقچیان مواد مخدر نابودی بهترین قشر اجتماع یعنی جوانان است؛ همه باید با کار هماهنگ فرهنگی و مبارزه فیزیکی، برنامه دشمنان را نقش برآب کنند.

"عباس اقبال" تصریح کرد: اگر تقاضای مواد مخدر نباشد بازار فروش آن هم ایجاد نمی شود و لذا باید به صورت فعالی و نه انفعالی برای مبارزه با مواد مخدر اقدام نمود.

وی با بیان اینکه روحانیون از قشرهای تاثیر گذارجامعه هستند اظهار داشت: روحانیون می توانند نسبت به آسیب های اجتماعی و آثار سوء مصرف مواد مخدر، اطلاع رسانی خوبی به اقشار مختلف مردم داشته باشند.

اقبال، بر ضرورت اجرای برنامه ها به صورت هماهنگ تأکید نمود و گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر باید به صورت کاربردی وارد شد و هر دستگاه حداقل باید چند برنامه ابتکاری داشته باشد و اجرای این برنامه ها نباید به صورت جزیره ای باشد.

در ادامه جلسه سایر اعضا برنامه های خود را در حوزه پیشگیری، مبارزه و درمان بیان نمودند.

مشاوره به خانواده های بی سرپرست، اجرای برنامه های فرهنگی از جمله تئاتر و نمایش های طنز، پخش کلیپ در مراسم ها، استفاده از رسانه ها و نشریات محلی، استفاده از تبلیغات شهری، مشاوره به معتادین و خانواده های آنها، برگزاری کلاس های اوقات فراغت برای جوانان، برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس، برگزاری همایش و استفاده از کارشناسان جهت آشنایی خانواده ها با انواع مواد مخدر و آثار سوء مصرف آنها از جمله برنامه هایی بود که در این جلسه مطرح و تصمیم گیری شد.