نگاهی نو به روستاها، این بار روستای زریگان

نگاهی نو به روستاها، این بار روستای زریگانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز فرماندار بهاباد به همراه بخشدار مرکزی، مدیرجهادکشاورزی شهرستان، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و کارشناس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از روستای زریگان از توابع بخش مرکزی دهستان جلگه شهرستان بهاباد بازدید نمودند. 
 
در این بازدید نشستی در محل این روستا برگزار و مشکلاتی که توسط اهالی روستا مطرح شد مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. 
 
بازسازی و مرمت قنات روستا، احداث استخر ذخیره آب، واگذاری زمین مسکونی، برق رسانی، جاده دسترسی به روستا و ثبت و بازسازی قلعه قدیمی و غار الماسی این روستا از برخی مطالبات اهالی روستا بود. 
 
فرماندار بهاباد در رابطه با رفع مشکل تأمین آب کشاورزی این روستا گفت: قرار شد اعتباراتی از سوی جهادکشاورزی شهرستان برای مرمت و بازسازی قنات، احداث استخر ذخیره آب و کانال آبیاری اختصاص یابد. 
 
"عباس اقبال" ادامه داد: جهت برق روستا قرار شد پس از مطالعات و کارشناسی لازم از طریق نصب پنل خورشیدی تأمین برق این روستا پیگیری شود.
 
وی با بیان اینکه مسیر دسترسی به این روستا از جاده آسفالته 21 کیلومتر خاکی می باشد گفت: باتوجه به اینکه قسمتی از این مسیر در جاده دسترسی به معدن چاه گز قرار داد پیگیری لازم جهت آسفالت جاده این روستا نیز انجام خواهد شد. 
 
اقبال همچنین در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در دولت تدبیر و امید برای آبادانی روستاهای شهرستان انجام شده است گفت: باید مهاجرت معکوس اهالی روستاها تسریع گردد. 
 
بازدید فرماندار از ذخایر سنگ آهن اطراف این روستا از دیگر برنامه ها بود.
لازم به توضیح است با توجه به آمادگی بخش خصوصی، تأمین خوراک صنایع بالادستی فولاد از دغدغه های فرماندار می باشد که مدتی است مشغول رایزنی با معادن اطراف شهرستان برای حل این مشکل می باشند. 
 
روستای زریگان در فاصله 60 کیلومتری شهرستان بهاباد و در جوار معدن چاه گز قرار دارد.