نهال انقلاب اسلامی به درختی تنومند و قدرتمند تبدیل شده است

نهال انقلاب اسلامی به درختی تنومند و قدرتمند تبدیل شده استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به قدرت انقلاب اسلامی ایران اشاره نمود و گفت: نهال های این انقلاب که به دست امام راحل کاشته شد، امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است که شش کشور قدرتمند در مقابل قدرت این انقلاب، کشور و نظام تسلیم می شوند.

عباس اقبال در رابطه با مذاکرات هسته ای با بیان اینکه شاید غربی ها بگویند که ایران را پای میز مذاکره نشاندیم خاطرنشان کرد: اهداف بلندی که داریم شاید در آن زمانی که می خواهیم محقق نشود اما یقین داریم که اهداف ما محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: اورانیمی که غنی سازی کرده بودیم با کیک زرد عوض کردیم چون نیازی به این اورانیم غنی شده نداشتیم؛ امّا به هدفمان رسیدیم و آن حق غنی سازی بود و اینکه غنی سازی ما را به رسمیت بشناسند.

اقبال ادامه داد: الحمدا... این کار انجام شد و ما موفق شدیم خواسته خود را به عنوان یک کشور در حال توسعه به قدرتمندان و مستکبرین دنیا، به غرب و کسانی که می خواستند حتی پیچ و مهره های انرژی هسته ای ما را باز کنند تحمیل کنیم؛ این قدرت انقلاب اسلامی ایران است.

وی با محکوم کردن جنایت سعودی ها در شهادت آیت ا... شیخ نمر گفت: امروز در عربستان با آن جنایت بزرگی که سردمداران نادانش انجام دادند می بینیم که حتی کشورهای غربی، عربستان را نصیحت می کنند که در قتل آیت ا... نمر و قطع رابطه با جمهوری اسلامی ایران اشتباه کردی.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان به قدرت اقتصادی کشور اشاره نمود گفت: شاید بگوییم از نظر اقتصادی در وضعیت مطلوبمان نیستیم که این طبیعی است؛ وقتی مستکبرین سراسر عالم، کشوری را تحریم می کنند فشارهایی به آن کشور وارد می شود و با مشکلاتی مواجه می شود؛ در جریان تحریم نفت یک کشور 80 میلیون نفری و در بهترین شرایط سال های گذشته که نفت ما را نخریدند در بهترین حالت یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز صادر کردیم و توانستیم با آن نیازهای اعتباری کشور را رفع کنیم ولی در مقابل عربستان سعودی با 18 میلیون نفر جمعیت و فروش روزانه 12 میلیون بشکه نفت امروز 100 میلیارد دلاری کسری بودجه دارد و با مشکلاتی مواجه می شود که آن کشور را فلج می کند.

عباس اقبال به انسجام بسیار خوب در کشور اشاره نمود و گفت: وجود اختلاف سلیقه در کشور باعث می شود انسجام بیشتری در کشور ایجاد شود؛ با این انسجام داخلی و اتحادی که تحت لوای ولایت مطلقه فقیه برقرار است همه قوا علیرغم وجود مشکلات به کار خود ادامه می دهند؛ ممکن است در بحث تحریم ها برای بعضی از پروژه های ما مشکل درست شده باشد اما متوقف نشده است و کارها در حال انجام است.

وی به پیشرفت های کشور در ابعاد متعدد از جمله بحث علمی و نظامی اشاره نمود و گفت: ما در اوایل انقلاب حتی سوزن خیاطی را از خارج وارد می کردیم و قدرت ساخت فشنگ کلاش را هم نداشیم؛ ولی امروز از نظر سیستم دفاعی، شهر موشکی داریم و از نظر علمی علیرغم همه تحریم هایی که بودیم در خیلی از رشته های علمی روز دنیا از جمله نانو رتبه هفتم را داریم و توفنده به پیش می رویم.