نمایندگی اوقاف و امور خیریه بهاباد افتتاح شد

نمایندگی اوقاف و امور خیریه بهاباد افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در آستانه هفته وقف با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان، نمایندگی اوقاف و امور خیریه بهاباد افتتاح شد.

فرماندار بهاباد در مراسم افتتاحیه این نمایندگی گفت: راه‌اندازی نمایندگی اوقاف و امور خیریه در بهاباد یکی از نیازهای این شهرستان بود که امروز با لطف خداوند این امر محقق شده است.

"عباس اقبال" با اشاره به جایگاه وقف در اسلام و اهمیت آن در جامعه گفت: وقف اموال از جمله صدقات جاریه ای است که تا قیامت ثواب آن به وقف کننده می رسد و از فیوضات آن بهره مند می گردد.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف در راستای اجرای سنت وقف رسالت سنگینی را بر دوش دارد گفت: متأسفانه بعضی از وقفیات به علت اینکه متولی وقف توجه نداشته مورد بی توجهی قرار گرفته که باید این گونه مسائل پیگیری شود و برای استفاده از درآمدهای موقوفات برای عملی کردن نیت واقف تلاش شود.

در ادامه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه موقوفات شهرستان بهاباد پراکنده است گفت: اداره اوقاف شهرستان بافق نمی تواند به این موقوفات رسیدگی کند و بعد مسافت تا بافق این نارسایی ها را مضاعف می کند و لذا این مسائل وجود نمایندگی اوقاف در شهرستان بهاباد را توجیه می کند.

"حجت الاسلام غلامرضا عادل" افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای ترویج و گسترش فرهنگ وقف و امور خیریه، این نمایندگی ها را در شهرستان ها  ایجاد و راه‌اندازی می نماید.

همچنین آقای "علیرضا تیموری آسفیچی" به عنوان مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بهاباد معرفی شد.