نماینده ویژه رئیس جمهور در جمع مردم شهرستان بهاباد حضور یافت

نماینده ویژه رئیس جمهور در جمع مردم شهرستان بهاباد حضور یافتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری و نماینده ویژه رئیس جمهور وارد شهرستان بهاباد شد و مورد استقبال گرم مردم قرار گرفت.

رضوي با حضور در گلزار شهداي بهاباد که مردم اين شهرستان به استقبال او آمده بودند با حضور در کنار قبور مطهر شهدا با شاخه گل نسبت به مقام شهداي شهرستان اداي احترام نمود و با قرائت فاتحه ياد و خاطره شهداي جنگ تحميلي را گرامي داشت.

نماينده ويژه رييس جمهور سپس در جمع مردم شهيد پرور بهاباد گفت: سپاس و حمد بي حد خداي سبحان و بزرگ را که به من توفيق داد تا از جانب رياست محترم جمهوري جناب آقاي دکتر روحاني در جمع مردم مؤمن و ولائي بهاباد باشم  تا سلام گرم رييس جمهور را خدمت شما ابلاغ کنم.

رضوي از استقبال بي نظير مردم بهاباد تقدير و تشکر کرد و گفت: واقعا جاي تشکر دارد به خاطر داشتن مردمي فقيه و موقعيت شناس و موقعيت سنج که در مواقع حساس حضور خودشان را در همه زمينه ها را اعلام مي کنند.

وي از حضور پرشکوه مردم بهاباد در انتخابات هفتم اسفند تقدير و تشکر کرد و افزود: در انتخابات هفتم اسفند همه انگشت ها به طرف مردم ايران بود؛ مردمي که هميشه و در همه حال با مشارکت خودشان و با اتکال به خداي بزرگ حرکت کردند و به فرمان مقام معظم رهبری جامه عمل پوشاندند.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری افزود: بيش از 90 درصد مردم شهرستان بهاباد در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري حضور داشتند که نشان از  هوش و درايت بالاي شما مردم در انتخابات بود و خاري در چشم دشمنان شد.

وي به نرخ متوسط  مشارکت مردم در انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و افزود: نرخ متوسط مشارکت مردم در انتخابات 60 درصد است که بيش از 90 درصد از مردم بهاباد در این انتخابات شرکت نموده اند که خود افتخار بزرگي است.

نماینده ویژه رئیس جمهور گفت: دولت تدبير و اميد به اجراي اقدامات عملي پايبند است و ما بايد به دنبال بي نيازکردن مردم از محصولات استراتژيک باشيم.

رضوي تصریح کرد: همه آنهايي که پيام اقتصاد مقاومتي را دريافت کرده اند مسئوليت دارند و دولت تدبير و اميد در رأس کشور به دنبال توسعه روستاها و توانمند‌سازي روستائيان است.

وی به بحث اقتصادی مقاومتی که مقام معظم رهبری بیان نمودند اشاره نمود و گفت: اقتصاد مقاومت اقتصاد رياضتي نيست؛ اقتصاد مقاومتي اقتصاد سختي و تحمل سختي ها نيست؛ اقتصاد مقاومتي اقتصادي است که بايد به ميزان صادرات کالاهاي ساخته شد توسط جوانان، اين کالاها را به دنياي خارج از کشور بفرستيم و همچنین از واردات کالاهاي خارجي جلوگيري کنيم.  

 نماینده ویژه رئیس جمهور افزود : اقتصاد مقاومتي بايد درون زا و برون گرا باشد؛ دولت تدبير و اميد با ايمان و تکرار رهنمودهاي مقام رهبري، بار اقتصاد مقاومتي را به صورت جدي بر فرض دانسته و دنبال خواهد کرد.

وي افزود: اقتصاد مقاومتي به معناي گشودن درب‌هاي گمرک براي خروج توليدات ايران به ساير کشورها، افزايش کيفيت توليدات داخلي و ورود توليدات به بازارهاي خارجي، توجه به نيروهاي تحصيل کرده و صاحبان سرمايه، استفاده از تمام سرمايه‌ها و  ظرفيت‌هاي موجود در کشور است.

رضوی ادامه تصریح کرد: امروز بايد تلاش کنيم تا فعاليت هاي اقتصادي مردم در قالب اقتصاد مقاومتي در همه بخش ها پررنگ تر شود که البته دولت تدبير و اميد براي تحقق اين مهم برنامه ريزي دقيقي صورت داده است.

وی با بیان شرایط و تسهيلاتي که دولت از طريق تشکيل شرکت تعاوني به روستاييان اختصاص مي دهد گفت: حضور پرشور آحاد مردم در تمامي صحنه هاي سياسي و اجتماعي از نخستين روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي باعث شده تا توطئه هاي دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوري اسلامي خنثي شود؛ ولي بايد پذيرفت که اين نقش در خنثي کردن توطئه هاي اقتصادي دشمن کمرنگ بوده است و بايد با دخيل کردن مردم در امور اقتصادي، در خنثي نمودن اين توطئه نيز سربلند بيرون بیاییم.

رضوی ادامه داد: اقدامي که دولت تدبير و اميد براي توجه بيشتر به توان اقتصادي مردم دارد، کار مشارکتي است که مردم بايد براي جهت ایجاد اشتغال و توسعه روستا، يک شرکت تعاوني تشکيل بدهند به صورت سهامي عام يا خاص، تا از دولت وام با بهره 3 درصد دريافت کنند.

وي افزود: مدت بازپرداخت تسهيلات روستايي با دو سال دوران مشارکت، يک سال تنفس و پنج سال بازپرداخت، هشت سال خواهد بود که به عنوان طرح مشارکتي روستائيان و دولت است.

سيد ابوالفضل رضوي اظهار داشت: هيچ دولتي مانند دولت تدبير و اميد در زمينه توان افزايي روستاييان برنامه نداشته است.

رضوي افزود: اقداماتي که دولت تدبير و اميد به دستور رئيس جمهور در راستاي اجراي منويات رهبر معظم انقلاب در سطح روستاها داشته در طول تاريخ ايران بي‌نظير است.

وی در خصوص اقدامات دولت براي جلوگيري از مهاجرت روستائيان به شهر گفت: دولت تدبير و اميد برنامه هاي متنوعي در این زمینه دارد و اولين توجه اي که به اين قشر دارد، برنامه ريزي براي افزايش توان اقتصادي روستائيان است چراکه همه مردم ايران بويژه روستائيان مي توانند در فعاليت هاي اقتصادي حضور داشته باشند، همانطور که اين مردم در جنگ و دفاع مقدس حضور فعال و تاثيرگذار داشته اند.

وی از طرح مشارکت مردم در پايداري توسعه اقتصادي روستاها خبر داد و گفت: همه روستا نشينان مي توانند با کمک اندک خود به اين طرح، زمينه شکوفايي خودشان را هرچه سريع تر فراهم کنند و دولت هم در قبال کمک مردم، سه برابر آن را پرداخت خواهد کرد تا زمينه رونق گرفتن واحد توليدي و اشتغال روستا ها فراهم شود.

رضوی به مشکل جابه جائي روستاهاي دهنوملا اسماعيل و جعفر آباد بخش مرکزي بهاباد در خصوص باز پرداخت اقساط و بديهي ها اشاره کرد و افزود: مشکلاتي که براي مردم اين دو روستا جهت پرداخت اقساط معوقه وام آنها پيش آمده است بابت ديوني است که بايد پرداخت کنند می باشد که با حمايت رييس جمهور در دولت تدبير و اميد قسمتي از اين ديون بخشيده شده و روستاها از پرداخت اقساط معاف شدند و مبلغي هم که باقی مانده ان شاا.. با کمک دولت حل خواهد شد.

وي همچنین در خصوص کلنگ زني گاز بهاباد گفت:  کلنگ زنی شروع پروژه خط انتقال گاز به شهرستان بهاباد، فردا با دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور مهندس عراقی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران انجام خواهد شد.

عباس اقبال فرماندار بهاباد هم در این مراسم ضمن خير مقدم به نماينده ويژه رييس جمهور  به شهرستان بهاباد، به موقعيت اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و جغرافيايي شهرستان اشاره کرد و با بيان مسائل و مشکلات پيش روي شهرستان گفت: اميدواريم با سفر رييس محترم جمهور به استان يزد مشکلات شهرستان بهاباد هم در سايه دولت تدبير و اميد بر طرف شود.

در این مراسم مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، نماينده مردم بهاباد در مجلس شوراي اسلامي، امام جمعه موقت بهاباد، جمعی از مسئولین شهرستان، خانواده هاي معظم شهدا و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

افتتاح بیمارستان حکیم بهابادی در شهر بهاباد، برگزاری جلسه شورای اداری، بازدید از روستاها و دیدار با برخی از مردم روستاهای بخش های مرکزی و آسفیچ از دیگر برنامه های نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به شهرستان بهاباد بود.