نقش مهم سازمان تعاون روستایی در حذف واسطه ها

نقش مهم سازمان تعاون روستایی در حذف واسطه هابه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاون سازمان تعاون روستایی استان یزد به همراه مسئول نمایندگی تعاون روستایی شهرستان بهاباد با معاون فرماندار بهاباد دیدار نمود.

معاون فرماندار بهاباد در این دیدار با اظهار تأسف از اینکه دسترنج کشاورزان شهرستان به دست دلالان و واسطه های غیربومی می افتد بر حذف این واسطه ها تأکید نمود و گفت: سازمان تعاون روستایی نقش مهمی در این امر دارد و باید نظارت بیشتری داشته باشد.

"محمد هوشمند" به فعالیت شرکت های تعاونی شهرستان اشاره نمود و گفت: متأسفانه در چند سال گذشته فعالیت برخی از تعاونی ها کمرنگ شده است؛ باید با حمایت بیشتر از آنها، خدمات این تعاونی ها در شهرستان رونق بگیرد تا مردم از خدماتی که قبلاً این تعاونی ها ارائه می دادند بهره مند شوند.

وی به تشکیل تعاونی ها در روستاها و خدمت بسیار خوبی که ارائه نمودند اشاره نمود گفت: وجود شرکت های تعاونی در روستاها باعث افزایش تولید و کسب درآمد برای روستائیان می شود و لذا باتوجه به مشکلات زیادی که این تعاونی ها دارند باید با حمایت سازمان تعاون روستایی و کمک دهیاران و بخشداران، مسائل و مشکلات این تعاونی ها را به صورت کارشناسی شده حل نمود.  

هوشمند، باتوجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوب بخش آسفیچ در حوزه کشاورزی اظهار داشت: از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نمی شود و لذا باید اقدامات لازم جهت تشویق و حمایت از روستائیان این منطقه صورت گیرد.

معاون سازمان تعاون روستایی استان یزد هم در این دیدار به حمایت ویژه از تعاون روستایی شهرستان بهاباد و تجهیز این تعاونی اشاره نمود و گفت: اولویت برنامه های سازمان تعاون روستایی استان، شهرستان بهاباد می باشد.

"سید حسن بزاز زاده" با بیان اینکه اعتبارات تعاون روستایی شهرستان بهاباد از شهرستان بافق جدا شده است خواستار بازنگری و افزایش اعتبارات شهرستان بهاباد شد.  

وی با اشاره به شناسایی تعاونی های فعال و غیر فعال اظهار داشت: از تعاونی هایی که فعال هستند حمایت های لازم را بیش از پیش خواهیم نمود.

بزاز زاده، با تأکید بر فعال شدن تعاونی های غیر فعال تصریح کرد: تعاونی ها در رونق اشتغال و افزایش تولید نقش بسزایی دارند و در این راستا از هرگونه اقدامی جهت فعال شدن این تعاونی ها حمایت می کنیم.

مشکلات نمایندگی تعاون روستایی بهاباد، ساماندهی و بهبود وضعیت شرکت ها و تشکل های تحت نظارت تعاون روستایی شهرستان، تشکیل کارگروه جهت برندسازی محصولات کشاورزی و دامی شهرستان به ویژه زعفران و پسته، احداث کشتارگاه طیور، احداث گلخانه در بخش آسفیچ و برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی برای روستائیان و کشاورزان از مباحث مطرح شده در این دیدار بود.  

گفتنی است معاون سازمان تعاون روستایی استان در ادامه سفر به شهرستان بهاباد از برخی شرکت ها و تشکل های تحت نظارت تعاون روستایی شهرستان به منظور بررسی عملکرد و فعالیت های آنها بازدید نمود.