نقش بالای مردم در آینده کشور با ارائه آمار و ارقام صحیح و دقیق در سرشماری

نقش بالای مردم در آینده کشور با ارائه آمار و ارقام صحیح و دقیق در سرشماریبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه آموزشی توجیهی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 برای دهیاران، رؤسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان بهاباد به ریاست معاون فرماندار و معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری شهرستان، بخشداران مرکزی و آسفیچ در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی و امور اجرایی سرشماری شهرستان بهاباد با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر پنج سال یکبار در کشور انجام می گیرد گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 از تاریخ ۳ تا ۲۴ مهر ماه به صورت اینترنتی و از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان به صورت میدانی با حضور مأموران سرشماری همزمان با سراسر کشور در شهرستان بهاباد انجام می شود.

محمد هوشمند به نقش بالای مردم در آینده کشور اشاره نمود و بیان داشت: مردم با آمار و ارقامی که به صورت صحیح و دقیق در اختیار مأموران سرشماری می گذارند نقشی تأثیرگذار در تصمیم گیری ها دارند.

وی با اشاره به اهمیت سرشماری در شهرستان تصریح کرد: سرشماری در برنامه ریزی برای روستاها نقش مهمی دارد و لذا باید مردم را به ارائه آمار دقیق و واقعی تشویق نمود تا حقی از اهالی روستاها ضایع نشود.

هوشمند تأکید نمود: انتظار ما از دهیاران و اعضای شوراها این است که بتوانند با تشویق مردم آمارگیری را به صورت اینترنتی در روستاها انجام دهند.

در ادامه جلسه محمد حسن نظری، معاون فنی و آموزشی سرشماری شهرستان بهاباد آموزش های لازم در خصوص چگونگی اجرای اینترنتی سرشماری را ارائه نمود.

لازم به ذکر است خانوارها اطلاعات خود را با مراجعه به سامانه اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395به آدرس www.sarshomari95.ir  ثبت و سپس کد آماری دریافت خواهند کرد که این کد را باید هنگامی که مأمور سرشماری در مرحله دوم سرشماری به صورت حضوری مراجعه می کند در اختیار وی قرار دهند.