نظارت های بهداشتی در شهرستان بهاباد تشدید می شود

نظارت های بهداشتی در شهرستان بهاباد تشدید می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان بهاباد با محوریت سلامت و ترویج رعایت مسائل بهداشتی صبح امروز سه شنبه 31تیرماه99 به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه با پیشگیری می توان بیماری هایی که به راحتی مبتلا می شویم از شیوع آن جلوگیری نمود، بر تشدید نظارت و رعایت مسائل بهداشتی به ویژه در نانوایی ها، سوپرمارک ها، قصابی ها و مراکز عرضه فرآورده های لبنی تأکید و در این زمینه خواستار برخورد قاطع و پلمب اصناف و مراکز متخلف شد.

"محمدمهدی خانی زاده" با اشاره به شیوع کرونا ویروس و اینکه در آستانه عید سعید قربان قرار داریم، مشارکت جدی مردم و دست اندرکاران مربوطه برای رعایت مسائل بهداشتی را خواستار شد و بر جلوگیری از ذبح دام در روز قربان و سوق دادن نزورات به سمت تهیه ماسک و بسته های معیشتی و توزیع آن بین نیازمندان تأکید نمود.

ممنوعیت حمل دام غیر مجاز، آموزش و ترویج فرهنگ رعایت مسائل بهداشتی از طریق فضای مجازی، پیشگیری و مقابله با بیماری های واگیردار از جمله هاری، تب کریمه کنگو و تب مالت از دیگر مطالب مطرح شده بود.