نشست کتاب خوان ویژه نویسندگان شهرستان بهاباد برگزار شد

نشست کتاب خوان ویژه نویسندگان شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد صبح امروز همزمان با بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست "کتاب خوان" ویژه نویسندگان شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، رؤسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کتابخانه های عمومی، دانشگاه آزاد اسلامی، فرهنگیان، نویسندگان، شعرا، کتابداران و جمعی از دانش آموزان در محل سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از نویسندگان بهابادی در رابطه با حمایت هایی که جهت چاپ کتاب های نویسندگان این شهرستان نموده است گفت: شما نویسندگان به عشق این خطه زرخیز خود در معرفی بهاباد قدمی برداشته اید و تنها کاری که ما مسئولین می توانیم داشته باشند حمایت از این آثار می باشد.

عباس اقبال در پاسخ به پیشنهاد آقای غلامعلی نفیسی، یکی از نویسندگان شهرستان بهاباد در خصوص چاپ کتابی تحت عنوان تاریخ مدون بهاباد با حمایت از این پیشنهاد گفت: اگرچه از هزار سال قبل در کتب تاریخی مختلف از بهاباد نام برده شده و مطالبی در مورد این منطقه و مردم بهاباد مطرح شده، اما یکی از خلاء هایی که در بهاباد وجود دارد نبود کتابی ویژه تاریخ بهاباد می باشد که ما از این پیشنهاد استقبال می کنیم تا فرزندان این مرز و بوم و دیگران، تاریخ بهاباد را بهتر بشناسند.

وی با بیان اینکه هر نقطه از ایران برای خود افتخارات، فرازها و نشیب هایی دارد گفت: ضعف هایی هم وجود دارد و چه خوب است با چاپ این کتاب، ما این ضعف ها را هم در تاریخ ببنیم تا تکرار نکنیم.

اقبال باتوجه به فاصله زیاد این شهرستان تا مرکز استان و استان های همجوار، به ویژگی خاص و قدمت دیرینه مردم شهرستان بهاباد در فراگیری علم و دانش، به فوت چند روز قبل خانم میرهادی اشاره نمود و گفت: سال 1307 روزی که خانم توران میرهادی مادر آموزش و پرورش مدرن ایران به دنیا آمده بود ما مدرسه ادیب را داشتیم؛ یعنی قبل از تولد ایشان ما مدرسه داشتیم و این از افتخارات بهاباد است که مردم این شهرستان دارند.

وی تأکید کرد: باید این افتخارات را برجسته کنیم تا در فراز و نشیب هایی که داریم راه خود را گم نکنیم.

عباس اقبال در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری کنگره علامه ملاعبدا... بهابادی اشاره نمود و گفت: در این رابطه یکی از دلایل مهم این بود که بهاباد را با عظمت ملاعبدا... در کشور مطرح کنیم که تاکنون پژوهش های زیادی در مورد آثار و زندگینامه ایشان صورت گرفته است و انشاا... تا پایان سال این پژوهش ها و همچنین کتابهایی که توسط خود ملاعبدا... نوشته شده است چاپ خواهد شد.

وی افزود: هر روزی که می گذرد با جستجو در کتابخانه های ایران، کوفه، نجف و کربلا کتابهایی از علامه ملاعبدا... بهابادی پیدا می شود که به قدرت علمی و عرفانی این عالم بیشتر پی می بریم و تعهد ما را هم نسبت به ایشان بیشتر می کند.

اقبال تأکید کرد: باید حس خودباوری را در نسل جدید ایجاد کنیم تا استعدادها و پتانسیل های این شهرستان بیش از گذشته در این منطقه دور افتاده که همانند معادن طلا و نقره ای می باشند که نهفته اند شکوفا شود.

در این نشست شش نفر از نویسندگان برجسته شهرستان کتابهای تألیفی خود را معرفی کردند.

نویسندگان شهرستان آقایان میرزا محمد ایمانی کتاب "دیوان اشعار میرزا محمد ایمانی" ، غلامعلی نفیسی کتاب "آموزش و پرورش بهاباد در رهگذر زمان" ، محمد رضا خادمی کتاب "فخر الواعظین" ، ناصر گرانمایه کتاب" بهاباد در نگاه شاعران" و خانم حکیمه خادمی کتاب "در کوچه باغهای بهاباد" را معرفی نمودند و در پایان با اهدا تندیس از نویسندگان این کتاب ها تقدیر شد.