نشست فرماندار بهاباد با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا/ فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی نیازمند مشارکت فعال تر فعالان فضای مجازی

نشست فرماندار بهاباد با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا/ فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی نیازمند مشارکت فعال تر فعالان فضای مجازیبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ باتوجه به وضعیت هشدار و پرخطر شیوع کرونا در شهرستان بهاباد، نشست هم اندیشی فرماندار بهاباد با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی با محوریت فرهنگ سازی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این نشست صمیمی طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اصحاب رسانه و فعالین فضای در اطلاع رسانی مباحث کرونا که تاکنون نقش اساسی و مهمی ایفا نموده اند، به وضعیت شیوع کرونا در شهرستان بهاباد و برخی اقدامات از زمان شیوع کرنا پرداخت.

"محمدمهدی خانی زاده" با تأکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید برای مردم تبیین شود گفت: همانطور که تاکنون همه مشاهده کردیم، هر موقع وضعیت شیوع کرونا قرمز می شود و ممنوعیت ها و محدودیت ها تشدید می شود در پی آن نیز رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم بیشتر و نتیجه آن کاهش آمار ابتلا به کرونا می شود؛ امّا براساس رنگ بندی وضعیت شیوع کرونا وقتی ممنوعیت های کرونایی برداشته می شود، بعد از مدتی دوباره شاهد افزایش آمار ابتلا به کرونا هستیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از اصناف شهرستان که جهت رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری داشته اند گفت: بیشترین آسیب کرونا در ایجاد محدودیت های کرونایی را اصناف متحمل شدند و لذا در مصوبات اخیر برای ممنوعیت های وضعیت قرمز شهرستان بهاباد نهایت توجه برای حمایت از اصناف صورت گرفت تا بتوانند فعالیت اقتصادی داشته باشند. 

مهندس خانی زاده تداوم داشتن و طولانی بودن ممنوعیت های کرونایی را باعث خسته شدن مردم و ایجاد بحران های روحی از این ممنوعیت های کرونایی دانست و گفت: اگر بخواهیم همه چیز را تعطیل کنیم قطعاً مشکلاتی برای مردم ایجاد و نارضایتی هایی هم به دنبال خواهد داشت و لذا می طلبد با رعایت پروتکل های بهداشتی، همزیستی مسالمت آمیز را با این ویروس داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همزیستی با کرونا برای انجام کارها از طریق رعایت پروتکل های بهداشتی، تا ریشه کنی کامل این ویروس باید مورد توجه باشد، افزود: قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا نیازمند مشارکت همه احاد جامعه است؛ اگر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از کرونا در جامعه فرهنگ سازی شود بدون شک نیازی به اعمال ممنوعیت های کرونایی نیز نخواهیم بود و خود مردم رعایت می کنند و ضمن اینکه به مردم خدمت ارائه خواهد شد، بیماری کرونا هم کنترل می شود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان بهاباد برای اینکه ساده انگاری و سهل انگاری درخصوص کرونا اتفاق نیفتد، بر استفاده از تمامی ظرفیت های رسانه ها و فضای مجازی محلی برای فرهنگ سازی در این زمینه تأکید نمود و افزود: فرهنگ سازی راهکاری برای پیشگیری از کرونا است و کاری سخت و دشوار است؛  لذا نیاز به مشارکت فعال تر فعالان فضای مجازی برای تولید محتوا می باشد تا بتوان با آگاه کردن مردم و فرهنگ سازی که صورت می گیرد، جهت کنترل شیوع کرونا ویروس گام بردایم.

خانی زاده در بخش دیگر سخنان خود باتوجه به شناسایی خوشه جدید بیماری کرونا در شهرستان بهاباد به وضعیت شیوع کرونا در شهرستان بهاباد پرداخت و گفت: ساده انگاری و سهل انگاری نسبت به کرونا ویروس و کم شدن رعایت پروتکل های بهداشتی باعث قرمز شدن  وضعیت شهرستان بهاباد شد که با مدیریت هوشمند و بیماریابی سریع که انجام شد، باعث شد بیمارانی که مبتلا به کرونا ویروس شدند زود شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه متأسفانه آمار قرنطینه خانگی در حال افزایش می باشد، افزود: بحمدا... تاکنون فوتی نداشتیم؛ امّا تعداد زیادی در قرنطینه خانگی هستند؛ برخی هم شناسایی شدند که رفت آمدهایی از چند روز پیش با افراد مبتلا به کرونا داشته اند. 

حضور مردم در جمع های خانوادگی، برگزاری مراسم ترحیم، وضعیت فعالیت دفتر پیشخوان دولت، فعالیت اصناف، هیأت های مذهبی و مساجد، آسیب های کرونا از جمله اجتماعی، آموزشی، خانوادگی و لزوم استفاده از مراکز مشاوره، حضور مردم در آرامستان و جریمه های صورت گرفته، استفاده بهینه از فضای مجازی و همچنین برخی از مسائل و چالش های شهرستان بهاباد در زمینه مقابله با کرونا ویروس از دیگر مواردی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.