نشست ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بهاباد برگزار شد

نشست ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بهاباد برگزار شدنشست ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بهاباد با حضور امام جمعه، فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ و معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس ستاد عتبات عالیات استان درمحل فرمانداری بهاباد تشکیل شد.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی امام جمعه بهاباد در این نشست با تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم اظهار کرد: اگر پرچم مشکی حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام در محرم و پرچم سبز نیز در مراسم جشن‌ها نباشد پس چه چیز مصداق کامل و بارز و جامع شعائر الهی یعنی همان عتبات است.

وی افزود: پس با همت و تلاش مردم و مشارکت عمومی و آنچه را که در توان داریم و وظیفه دینی مان است را برای کمک وساخت صحن و سرای قبور مطهر ائمه اطهار علیهم السلام در سرزمین عتبات عالیات به کار گیریم و از هیچ کوششی در کمک به امر بازسازی عتبات دریغ نکنیم.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه وهابیت به دنبال جدایی شیعه از ائمه اطهار(ع) است، تصریح کرد: مشارکت در ساخت عتبات عالیات، تضمین کننده خیر دنیا و آخرت است، این مهم یک فرصت معنوی و خوان الهی است که گسترانیده شده و باید با فراگیر کردن آن، آحاد جامعه را از آن متنعم کنیم.

وی با اشاره به اینکه خدمت به بارگاه ائمه اطهار علیهم السلام از عبادت‌های ارزشمند است گفت: احترام و محبت به امامان علیهم السلام در تمام کتب اهل سنت هم مورد تاکید قرار گرفته است.

دهقانی اظهار داشت: امروز فرقه وهابیت و دیگر گروه‌های تندرو می‌خواهند که عوامل وحدت بخش دینی را از بین ببرند و در انجام این کار از اعمال خشونت ابایی ندارند.

وی احساس مسئولیت در برابر امامان معصوم و انجام خدمات در اندازه توان را بسیار مهم دانست و گفت: این بزرگواران مایه رحمت و سعادت امت هستند.

فرماندار بهاباد در سخنانی با تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به بحث کمک و انفاق و نیکی به دیگران بر اساس آیات و روایات قرآن اشاره کرد و افزود: آیات 89 و 90 سوره نمل در ارتباط با کارهای نیک و انفاق بیان شده است.

عباس اقبال افزود: این آیات بدین مضمون هستند که انسان‌هائی که کار نیک و اعمال حسنه را انجام می‌دهند از ترس قیامت در امانند، به همین دلیل باید فعالیت اهل بیت علیهم السلام را قدر بدانیم و از این سرمایه بزرگ الهی استفاده مناسب را ببریم.

فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات  بسیار خوبی در کشور و شهرستان برای بازسازی عتبات عالیات انجام شده است گفت: امروز رسیدگی به عتبات عالیات غیر از 50 سال پیش است، توجه به عتبات عالیات یک مسئله مذهبی و احساسی نیست بلکه بالاتر از اینهاست.

وی با تأکید بر توجه و رسیدگی به عتبات عالیات گفت: بحث عتبات تنها یک مسئله احساسی و عاطفی نیست بلکه یک مسئله اعتقادی نیز می باشد و رسیدگی به قبور ائمه اطهار(ع) شاخصی برای حب و دوستی با اهل بیت(ع) است و باید این شاخص را به عنوان یک شاخص برتر برای شیعیان جهان مطرح کنیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام سید حبیب الله میر خلیلی معاون فرهنگی ستاد عتبات عالیات استان یزد به گزارش فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در عتبات عالیات پرداخت.

وی افزود: کمک‌های خوبی از سوی خیرین و مردم نیکوکار جمع آوری شده که در اختیار ستاد قرار گرفته و برای بازسازی صحن و سرای قبور ائمه اطهار علیهم السلام در عتبات استفاده می‌شود.

میر خلیلی گفت: محرم، فرصت مناسبی برای جمع آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات است.

وی دهه اول ماه محرم را زمان مناسبی برای اطلاع‌رسانی از عملکردها و پروژه‌های در دست اجرای این ستاد عنوان کرد و گفت: باید این پیام را به مردم بدهیم که بازسازی عتبات عالیات به کمک‌های مردمی نیاز دارد.

در این نشست حسن شیخ زاده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بهاباد هم گزارشی از فعالیت ها و کمک های صورت گرفته این ستاد را مطرح نمود.