نشست خبری فرماندار بهاباد با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یزد

نشست خبری فرماندار بهاباد با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یزدمحمدمهدی خانی زاده بهابادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در هفته دولت 38 پروژه در شهرستان بهاباد افتتاح خواهد شد گفت: این پروژه‌ها، عمرانی، درمانی، بهداشتی، ورزشی و فرهنگی هستند که ارزش آن 300 میلیارد ریال است.

فرماندار بهاباد میزان اشتغال در این 38 پروژه را 37 نفر اعلام کرد و افزود: همچنین در هفته دولت دو پروژه را کلنگ زنی خواهیم کرد که اولین آن نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بااعتبار 7 میلیون یورو است که تا 6 ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و دومین پروژه، ادامه عملیات اجرایی جاده بهاباد به دربند با مبلغ 144 میلیارد تومان است. مبلغ موردنیاز برای اجرایی کردن جاده بهاباد به دربند 2 هزار میلیارد است.

وی مشکلات شهرستان بهاباد را در فاصله زیاد این شهرستان تا مرکز استان و همچنین قرار گرفتن در محور مواصلاتی اعلام و ادامه داد: برای رفع مشکلات بهاباد، پروژه 145 کیلومتری در این منطقه به بهره‌برداری می‌کند که این شهرستان را از محور مواصلاتی خارج خواهد کرد و مسیر استان‌های فارس، کرمان و شهرستان بهاباد و بیرجند را هموار می‌کند.

خانی زاده بهابادی با اشاره به اینکه برای فعالیت‌های صنعتی در این شهرستان، مشکل برق داریم اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ان‌شاءالله تا دهه فجر مشکل برق صنایع در شهرستان بهاباد را مرتفع خواهیم کرد.

وی با اشاره به گازرسانی روستاهای شهرستان بهاباد تا پایان سال، گفت: کل روستاهای شهرستان بهاباد تا دهه فجر امسال گازرسانی خواهند شد که اولویت با روستاهای بالای 200 خانوار است.

فرماندار بهاباد در پایان اظهار داشت: در شهرستان بهاباد مشکلات بیکاری و آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک این چالش‌ها را مرتفع سازیم./یزدرسا