نشست اجلاس نماز به صورت مجازی در بهاباد برگزار شد

نشست اجلاس نماز به صورت مجازی در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ دومین نشست اجلاس نماز در بهاباد با حضور امام جمعه، فرماندار و مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان با موضوع « پیوند خانه ،مدرسه ، مسجد و نماز» با استفاده از ظرفیت اینترنت در فضای مجازی در محل دبیرستان دخترانه شهید زینلی مرکز این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه بهاباد که در این نشست با توجه به فریضه نماز اول وقت بر همکاری مردم و تشکل های دینی و دستگاه های فرهنگی و تبلیغی برای فرهنگ سازی بیشتر نماز در جامعه تاکید کرد و گفت: فرهنگ اقامه نماز باید از آغاز سن تکلیف پسران و دختران با فرهنگ سازی انجام شود.

"حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی" تاکید کرد: که نماز رحمت الهی است که همه جوانان و نوجوانان باید از آن بهره‌مند شوند و در باره نماز باید جهانی فکر کنیم، چرا که جوان ایرانی می تواند در گسترش این فرهنگ در جهان بیشتر از گذشته موثر باشد.

وی از نماز با عنوان سرمایه بزرگی یاد کرد و گفت: این فریضه الهی هم بازدارنده و هم کمک‌ کننده در فضای واقعی و مجازی است و در سایه گسترش فریضه نماز، جامعه در مسیر اصلاح و سعادت قرار می‌گیرد و زندگی طیبه در جامعه برجسته و فراگیر می‌شود و می‌تواند اساس زندگی مسلمانان را ارتقا دهد.

امام جمعه بهاباد تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دستوری که در اسلام سفارش زیادی به آن شده، نماز است و در قرآن به هیچ عبادتی به‌ اندازه نماز به اهمیت داده نشده است و آیات بسیاری در مورد نماز و مسایل مربوط به آن وجود دارد.

ابراهیمی بشکانی با بیان این فرمایش رسول اکرم ( ص) که فرمودند، نماز به منزله پرچم و نشانه مکتب اسلام است بیان کرد : نماز ستون، پرچم و سیمای دین است و اگر می خواهیم دین را معرفی کنیم، سیمای آن نماز است.

وی نماز را سنگر مستحکم و منبع قدرت لایزال الهی دانست که جوانان را در برابر فساد، بی عدالتی و کج ‌روی یاری کرده و مظهر خشوع و عبودیت انسان در پیشگاه باری تعالی است.

اجرای دکلمه ، شعر خوانی درباره نماز و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این نشست .