نخستین دوره مسابقات ابتکارات و نو آوری دانش آموزان بهاباد به کارخود پایان داد

نخستین دوره مسابقات ابتکارات و نو آوری دانش آموزان بهاباد به کارخود پایان داد



به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ نخستین دوره مسابقات ابتکارات و نو آوری دانش آموزان شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و از برخی از مسئولین شهرستان به مدت دو روز در محل سالن ورزشی امام علی(ع) بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مسابقات گفت: دانش آموزان با شرکت در اینگونه مسابقات، خلاقیت و ابتکارات خود را به نمایش گذاشته و باعث پیشرفت و توسعه شهرستان و کشور می شوند.

عباس اقبال با انتقاد از شیوه آموزشی صرف و ملاک قراردادن محفوظات دانش آموزان در نظام آموزشی، بر لزوم  تقویت قوه ابتکار و نوآوری دانش آموزان تأکید نمود و گفت: قطعاً آنان با خلق آثار ارزشمند، به خودباوری می رسند و پیشرفت های بشر مرهون خلاقیت مبتنی بر دانش است؛ بنابراین باید این ویژگی‌ مهم را تقویت و بارور کرد.

وی اظهار داشت: استعدادهای خوبی در دانش آموزان شهرستان نهفته است؛ آنها با امکانات محدودی که دارند و با قدرت ابتکار خود آثار ارزشمندی را خلق می کنند.

اقبال با بیان اینکه آرزوی من تأسیس مرکز رشد در بهاباد می باشد گفت: این مرکز می تواند از ایده های خلاقانه حمایت نماید تا جوانان و دانش آموزان بتوانند آثار و ابتکارات خود را به نتیجه برسانند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهاباد گفت: این دوره از مسابقات با حضور بیش از 70 تیم رباتیک در رشته های ربات جنگجو، آتشنشان، فوتبالیست، رالی و جراحی برگزار شد.

حسن عبداله ئیان افزود: تعداد کل دانش آموزان شرکت کننده در این مسابقات 100 نفر بودند که تیم های یک تا سه نفره را شامل می شد.

وی هدف از برگزاری مسابقه ابتکارات و نوآوری دانش آموزی را افزایش انگیزه، رقابت، روحیه خودباوری علمی، شناسایی دانش آموزان نخبه و خلاق و انجام کار تیمی عنوان نمود.

در پایان با معرفی رتبه های برتر در رشته های مختلف با اهداء تندیس مسابقات از تیم های برتر تقدیر شد.

 

رتبه های برتر در رشته های مختلف به شرح زیر انتخاب شدند:

 

رتبه های برتر رشته آتشنشان:

رتبه اول: "شقایق احمدآباد" ریحانه حسینی دخت از مؤسسه خیریه مهرورزان

رتبه دوم: "ربات صحرا" علی شیرزادی از دبستان شاهد پسرانه شهید مدرس بهاباد

رتبه سوم: "نابغه کوچک" محدثه ایزدی از مؤسسه خیریه مهرورزان احمدآباد

 

رتبه های برتر رشته جنگجو:

رتبه اول: "اژده های دریا" فاطمه گنجی از مدرسه سمیه

رتبه دوم: "جنگجوی آهنین" سنا مظفری از مدرسه شاهد دخترانه شهید مدنی

رتبه سوم: "سلطان" محمدرضا امیری از مدرسه ادیب

 

رتبه های برتر رشته فوتبالیست:

رتبه اول: "تکنولوژی برتر" سیدعلی هاشمی از مؤسسه خیریه مهرورزان احمدآباد

رتبه دوم: "ثامن الحجج" محمدمهدی فتوحی از مؤسسه خیریه مهرورزان احمدآباد

رتبه سوم: "تک ستاره" محمدمهدی دهقان از مؤسسه خیریه مهرورزان احمدآباد

 

رتبه های برتر رشته رالی:

رتبه اول: "پویان" الهه قربانی و زینب امیدی از دبیرستان زینب(س)

رتبه دوم: "اعتماد"  آرزو زینلی و فاطمه کارگر از دبیرستان زینب(س)

رتبه سوم: "مهدی 110" مهدی دهستانی از دبیرستان شهید رفیعیان

 

رتبه های برتر رشته جراحی:

رتبه اول: "زکریای رازی" سارا حاتمی، سارا گرانمایه و فاطمه رزاقی از دبیرستان زینب(س)

رتبه دوم: "جوانان جراح" ابوالفضل رضا پور و محمدجعفر رضا پور از دبیرستان شهید رفیعیان

رتبه سوم: "جراح آریایی" ابوالفضل غنی زاده و سیدعلیرضا رضوانی نژاد از دبیرستان شهید رفیعیان