نباید از برنامه های دهه فجر، له یا علیه کاندیداها استفاده شود

نباید از برنامه های دهه فجر، له یا علیه کاندیداها استفاده شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین کمیته های ستاد دهه فجر شهرستان و با هدف برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های دهه فجر در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان حضرت امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی ایران در زمانی به وقوع پیوست که رقابت شدیدی بین دو ابرقدرت شرق و غرب بود و این دو تقریباً عالم را بین خود تقسیم کرده بودند و کشوری نبود مگر اینکه یا باید متکی به شرق و یا غرب باشد؛ در اینطور دورانی، انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر خدا و به دست ملت قهرمان ایران و رهبری حضرت امام راحل به وقوع پیوست و امام راحل از همان سال 42 فرمودند ما نه متکی به شرق هستیم و نه متکی به غرب.

عباس اقبال افزود: امروز هم این انقلاب با گذشت چهار دهه با همین رویکرد به پیش می رود و به همین خاطر است که در اقصی نقاط عالم، ملت های مسلمان به این انقلاب دل بسته اند و امروز این انقلاب را در جای جای دنیا می بینیم.

وی در ادامه با اشاره به همزمانی برنامه های دهه فجر با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تذکر داد: نباید از برنامه ها و جشن هایی که در دهه فجر اجرا می شود له یا علیه کاندیداها و کاندیداهای احتمالی استفاده شود.

اقبال تصریح کرد: جشن های دهه فجر باید طوری برنامه ریزی شود که مانع از فرصت طلبی برای تبلیغات کاندیداهای انتخابات شود ولذا مسئولین کمیته ها خیلی باید در این زمینه مواظب باشند تا کسی نتواند از این امکانات سوء استفاده کند.

وی با تأکید بر اینکه تداوم ایام دهه فجر با انتخابات پیش رو، بر اهمیت این ایام می افزاید گفت: در این ایام باید خدمات انقلاب و دولت بیان شود و ادارات نیز باید کارهایی که اجرا شده و در حال انجام است را به مردم منعکس نمایند و از این فرصت برای تثبیت هرچه بیشتر پایه های انقلاب استفاده شود.

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان با تأکید بر اینکه برنامه های دهه فجر باید توسط مردم اجرا شود گفت: انقلاب ما پیش از اینکه یک انقلاب علمی، یک انقلاب اقتصادی و یک انقلاب سیاسی باشد یک انقلاب فرهنگی است و در حقیقت فرهنگ اسلام بود که این انقلاب را به ما عرضه داد و مردم هم به خاطر فرهنگ اسلام این انقلاب را پذیرفتند.

وی انقلاب اسلامی را متعلق به همه آحاد ملت ایران عنوان نمود و بیان داشت: برنامه های دهه فجر باید به نحوی باشد که در این برنامه ها از مردم و مساجد حداکثر استفاده بشود؛ دهه فجر مال دولت نیست مال مردم است و خود مردم باید این ایام را بزرگ بدارند.

اقبال برگزاری باشکوه برنامه های ایام ا... دهه فجر را در گرو فعالیت همه جانبه و هماهنگی بین تمام کمیته ها دانست و خواستار اجرای برنامه های شاد، آموزنده و متناسب با ایام دهه فجر شد.
در ادامه جلسه، مسئولین کمیته های 16 گانه ستاد دهه فجر شهرستان به بیان برنامه ها و دیدگاه های خود در رابطه با برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های دهه فجر پرداختند.

برگزاری جشن انقلاب در مساجد و مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدا...، برگزاری همایش بزرگ قرآنی، مسابقات فرهنگی، قرآنی و کتابخوانی، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی و عطرافشانی قبور شهدا، نمایشگاه کتاب، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری هماش کوهپیمایی، خاطره گویی از وقایع انقلاب در مساجد و مدارس، شب شعر، معرفی شخصیت های انقلابی بهاباد، نشست های بصیرتی و برنامه های فرهنگی در بقاء متبرکه از برخی برنامه هایی است که در دهه فجر اجرا می شود.