موقوفات شهرستان بهاباد باید احیا و ساماندهی شود

موقوفات شهرستان بهاباد باید احیا و ساماندهی شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در جلسه معارفه مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان بهاباد که با حضور معاون فرهنگی مدیرکل اوقاف استان در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به نیت های خیری که گذشتگان داشتند گفت: در امور عام المنعه و کارهای فرهنگی، وقفیات خیلی خوبی در کشور داریم که الحمدا.. بهاباد هم مستثنی نیست.

عباس اقبال به راه اندازی این نمایندگی از سال گذشته اشاره نمود و گفت: قبلاً بخش بودیم و با شهرستان بافق کار می کردیم  و مشکلاتی زیادی را در رابطه با موقوفات داشیم و لازم بود این اداره در بهاباد راه اندازی شود که الحمدا... با استقرار شهرستان این اداره روز به روز در حال رشد است و انشاا... مشکلات آن هم کمتر خواهد شد.

وی در ادامه ضمن خیرمقدم و آرزوی موفقیت برای اولین مسئول نمایندگی اوقاف شهرستان با اشاره به حساسیت بیشتر بعضی ادارات گفت: این اداره با واقفانی روبرو است که سالهای سال از دنیا رفته اند و لازم است بررسی های جدیدی صورت گیرد تا حق و حقوق وقف کننده و موقوفات را احیا نماییم و از پیگیری در رابطه با حقوق موقوفات استقبال خواهیم کرد.

اقبال تصریح کرد: موقوفات شهرستان باید ساماندهی شود و  نیت های خیری که واقفان از این وقفیات داشتند اجرا شود.

معاون فرهنگی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در مورد فعالیت های سازمان اوقاف از جمله وقف، امامزادگان و قرآن توضیحاتی را بیان نمود و گفت: این کارها با وجود سختی ها و دشواری های آن با جدیت انجام می شود.

حجت الاسلام محمود میرجلیلی باتوجه به پتانسیل قرآنی شهرستان بهاباد گفت: الحمدا... شهرستان بهاباد در حوزه قرآن فعالیت بسیار خوبی دارد و باید در زمینه مسابقات قرآنی نیز نگاه ویژه ای در این شهرستان صورت گیرد.

امام جمعه بهاباد نیز با بیان اهمیت وقف در اسلام و توجه ویژه ای که پیامبر و اهل بیت(ع) به وقف داشتند که خود از جمله واقفان صدر اسلام و مبلغان این سنت حسنه بودند و هنوز آثار این وقفیات وجود دارد گفت: باید دستاوردهای سنت حسنه وقف حفظ شود تا فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی گفت: مردم بهاباد در اجرای احکام وقف آمادگی دارند و لذا مسئولین اوقاف باید این وقفیات را پیگیری نمایند تا در مسیر خود و براساس نیات واقفین صرف شود.