معتمدین هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ مشخص شدند

معتمدین هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ مشخص شدند


معتمدین هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ مشخص شدند

به گزارش كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد، در اجرای ماده 33 قانون انتخابات شوراهای اسلامی روستا، روز پنج شنبه جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل عضو هیأت اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ با حضور بخشدار آسفیچ، عضو هیأت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفیچ و اكثریت معتمدین بخش در محل بخشداری آسفیچ برگزار شد.

در این جلسه بخشدار آسفیچ انتخابات را تجلی حمایت مردم از نظام و مردم سالاری دینی دانست و گفت: هیأت اجرایی در حقیقت مجری انتخابات هستند که با رعایت اصل بی طرفی و امانتداری برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.

"منصور جلیلی" افزود: هیأت اجرایی برخاسته از متن مردم است و ما مسئولان بعنوان برقرار کننده امنیت برای برگزاری انتخابات سالم در کنار مردم هستیم.

در پایان جلسه 7 نفر از معتمدین با رأی گیری مخفی و كسب اكثریت نسبی آرا به عنوان عضو اصلی و 5 نفر به عنوان عضو علی البدل هیأت اجرایی بخش آسفیچ تعیین شدند.

بخشدار، نماینده اداره ثبت احوال، نماینده اداره آموزش و پرورش، نماینده جهاد كشاورزی به همراه 7 نفر از معتمدین، هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش را تشكیل می دهند.

بر اساس تبصره یک از ماده 45 قانون، مهلت ثبت نام 7 روز از 26 فروردین تا پایان وقت اداری 92/2/1 می باشد و تأیید صلاحیت داوطلبان بعد از تأیید هیأت نظارت اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است مهلت اعتراض به نتایج هیأت اجرایی در تأیید صلاحیت داوطلبان 4 روز پس از اعلام نتیجه بوده و هیأت نظارت تا 10 روز از تاریخ دریافت شکایات باید به موارد رسیدگی نماید و آخرین مهلت اعلام نتایج تأیید صلاحیت داوطلبان، 18 اردیبهشت است.

اسامی اعضای اصلی هیأت اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بخش آسفيچ به شرح ذیل است:

1-                منصور جلیلی (بخشدار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات بخش آسفیچ)

2-                محمدحسین كارگر (نماینده اداره ثبت احوال)

3-                حسین امیری (نماینده اداره آموزش و پرورش)

4-                محمد فلاح (نماینده جهاد كشاورزی)

5-                علی خواجه زاده (عضو)

6-                سید احمد ترابی (عضو)

7-                حسین توكلی (عضو)

8-                محمد تیموری (عضو)

9-                عباس برخورداری (عضو)

10-           حسین نیكخواه (عضو)

11-           حسن تیموری (عضو)

--------------------------------

ماده 33- برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا، هیأت اجرایی بخش به ریاست بخشدار و عضویت نمایندگان دستگاههای مذکور در ماده (32) و مسئول جهاد کشاورزی بخش یا معاون وی و هفت نفر از معتمدان محدوده بخش تشکیل می شود.

تبصره 1- برای تعیین هفت نفر از معتمدان هیأت اجرایی، بخشدار سی نفر از معتمدان مختلف مردم از روستاهای محدوده بخش را انتخاب و پس از تأیید هیأت نظارت از آنان دعوت بعمل می آورد.

تبصره 2- اعضای هیأت اجرایی بخش و معتمدان دعوت شده از سوی بخشدار نباید داوطلب عضویت در شورای روستا باشند.