معابر شهر بهاباد برای تردد معلولان و سالمندان مناسب سازی می شود

معابر شهر بهاباد برای تردد معلولان و سالمندان مناسب سازی می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ چهارمین جلسه کمیته مناسب سازی محیط شهری بهاباد برای معلولان و سالمندان صبح امروز به ریاست معاون فرماندار و با حضور مسئولین ادارات مربوطه در محل فرمانداری برگزار شد.

 

معاون فرماندار بهاباد در این جلسه با اشاره به لزوم استفاده همه افراد از امکانات و منابع موجود گفت: معلولان همانند دیگر شهروندان حق استفاده از وسایل رفاهی و امکانات را دارند.

 

"محمد هوشمند" با اشاره به وضعیت معابر سطح شهر بهاباد اظهار داشت: متأسفانه وضعیت پیاده روهای شهر بهاباد حتی برای رفت و آمد افراد سالم هم مشکل ایجاد می کند چه برسد به یک سالمند یا معلول که بتواند در آن رفت و آمد کند.

 

وی با تأکید بر اینکه باید شاهد کار عملی جهت مناسب سازی شهر برای رفت و آمد معلولان باشیم گفت: این جلسات باید خروجی داشته باشد و مصوبات آن با قاطعیت اجرایی شود.

 

هوشمند همچنین با بیان اینکه وظیفه مسئولان حل مشکل مردم و پاسخگوی به شهروندان است گفت: نداشتن رمپ در برخی از ساختمان های ادارات مشکلاتی را برای تردد معلولان و سالمندان ایجاد کرده که باید نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

 

در این جلسه مقرر شد جهت فرهنگ سازی و مناسبت سازی معابر و پیاده روهای شهر بهاباد، افرادی که به هرنحوی سد معبر نموده اند شهرداری ضمن اخطار کتبی، طبق قانون با متخلفان برخورد نماید.