مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات باعث تضمین آینده کشور می شود

مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات باعث تضمین آینده کشور می شودبه گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد؛ این جلسه صبح امروز با حضور معاون فرماندار و رئیس ستاد انتخابات، دبیر ستاد انتخابات، مسئولین روابط عمومی های ادارات و نهادها و خبرنگاران شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بهاباد در این جلسه باتوجه به اهمیت انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات، نقش بسیار مهمی در حضور حداکثری و مشارکت آگاهانه مردم دارد؛ مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات باعث تضمین آینده کشور می شود.

محمد هوشمند افزود: توسط این کمیته باید تدابیری اندیشیده شود تا مشارکت مردم با اشتیاق و انتخاب کاندیدای اصلح باشد.

وی باتوجه به همزمانی برنامه های دهه فجر و انتخابات تأکید کرد: دهه فجر بهترین موقعیت برای اطلاع رسانی و انعکاس خدمات و کارهای صورت گرفته در دولت تدبیر و امید به مردم است و ادارات باید از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشند.

معاون فرماندار بهاباد با بیان اینکه طبق قانون همه ادارت و نهادها موظف هستند در برگزاری انتخابات اعم از نیروی انسانی و تجهیزات به نحوه مطلوب و شایسته با ستاد انتخابات همکاری داشته باشند تأکید کرد: از امکانات ادارات و نهادها نباید برای تبلیغ له یا علیه کاندیدا استفاده شود و باید در کمال بی طرفی کامل باشند.

وی همچنین از اعضای کمیته خواست گزارشات خود را در مورد تبلیغات غیرقانونی کاندیداها، به کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان ارسال نمایند.

دبیر ستاد انتخابات شهرستان بهاباد گفت: دو انتخابات مهم کشور که در هفتم اسفندماه برگزار می شود باید مورد توجه روابط عمومی های ادارات قرار گیرد و خواستار اجرای برنامه های مختلف جهت حضور چشمگیر و حداکثری مردم در صحنه انتخابات شد.

زینلی با تأکید بر ضرورت هماهنگی مسئولین روابط عمومی های ادارات در اجرای برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی با ستاد انتخابات گفت: مسئولین روابط عمومی ها باید برنامه های مرتبط با انتخابات را با هماهنگی و از طریق کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات انجام دهند.

در ادامه مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهاباد به فعالیت های این کمیته اشاره نمود و گفت: فعالیت این کمیته با محوریت اخبار و اطلاع رسانی از چند ماه قبل در سایت های خبری و شبکه های اجتماعی شروع شده است.

اسماعیل زاده افزود: تنها منبع معتبر اخبار ستاد انتخابات شهرستان، سایت خبری فرمانداری می باشد که اخبار در سایت انتشار می یابد و مردم و خبرنگاران می توانند از آن استفاده کنند.

وی همچنین به راه اندازی پرتال جامع اخبار ستاد انتخابات استان اشاره نمود و گفت: این پرتال به منظور انتشار اخبار انتخابات استانداری و شهرستان ها، توسط کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان راه اندازی شده است و مردم می توانند جهت دریافت اخبار و اطلاعیه های انتخابات از این پرتال به نشانی yazdentekhab.ir استفاده نمایند.

مسئول روابط عمومی فرمانداری بهاباد بخش دیگر برنامه های این ستاد را تبلیغات شهری عنوان نمود و گفت: این تبلیغات باتوجه به همزمانی برنامه های دهه فجر و انتخابات، متناسب با ایام دهه فجر برای تشویق، حضور پرشور و آگاهانه مردم انجام خواهد شد.

در ادامه جلسه در خصوص نحوه اطلاع رسانی و فضاسازی، برنامه ها و وظایف روابط عمومی ها برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.